Megane I hakkında yardımlarınızı bekliyorum....

dunkleosteus

Bilgi Girilmemiş
83 bin baskı balata değişiyor???!!! 19.500 isteniyor. fiyat ucuz. dikkatli ol sakata gelme. megane 1 alacaksan 21-22 ye al ama sağlam al, sonradan başın ağrımasın. servise iyice göster, expert parasına acıma. bu işten anlayan birisiyle git.
ayrıca megane 1 alacaksan 2003 temiz dynamic al. rxi den farkı yarı deri koltuk ve tam çelik jant var. rxi de alaşım jant var. eğer 5 sene binerim diyosan temiz al, km gerçekten düşük al ve bilenle git. en az 3-5 yere sor ve sigortacılara da sor. alize alma çünkü son üretim. alırken bakım kağıtlarına bak, kimin adına düzenlendiğine bak, şirket arabası mı değil mi, en son triger baskı balata nerede nasıl değişmiş sor vs....

Son düzenleme:

Chucky

Çağatay KOCAKUŞAK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
öncelikle sizinde bayramınız kutlu olsun, abi ben 98 megane 2.0 'rxt kullanıcısıyım . şöyle söyleyeyim bence 99-96 yani faz 1 almanızı tavsiye ederim. neden? : fiyat olarak daha düşük, konfor bakımından eksiksiz ve performans ta daha üstün . yalnız bu söylediklerim 2.0 RXT model için gerçerli.
biz aracı 2009 yılında 11.500 tl, 110000 km deyken aldık ve piyasası şu an çok arttı. eğer temiz ve km si düşük bir 98 rxt bulursanız kesinlikle tavsiye ederim.

Meqancı

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2009'un 14 eylül'ünden beri nick avatar resmimdeki meggy bizde :) allaha şükür şimdiye kadar hiçbisıkıntı çıkarmadı, ben 157.000km de 15.250 ye almıştım şuan 180.700 lerde geçen 2 ay önce 17.500 verdiler vermedim hemde orjinal haliyle o parayı verdiler şimdi ise sıfır jant lastik var triger yeni değişti camlar filmlendi sis farı+30.000k xenon set halinde takıldı(250 tl tesisatı dahil) yani az çok derken üstüne bşiler yapıldı yani, şuan aracıı 18.500 18.250 den aşağı vermem allaha şükür acil paraya ihtiyacım olmadığı durumda :) benimki 2000 model 1.6 16v 110 hp RTE serisi BRC LPG. Kısacası diyeceğim bence fazla serilere takılma 2002 in üstündeki çoğu megane 1 lerin özellikleri hemen hemen aynı en baba jantları , arkaya 2 tane tuş cam bide koltuk başları değişiyor bunlar içinde okadar çok düşünme gerek yok temiz km si düşük bitane bul hafiften bi bakım gözünü kapat 4 yıl bin ben kendim denediğimden biliyorum.. AMAA tüplü olmasına dikkat et mutlaka tüplü olsun kim ne derse desin bu devirde benzinli araba çok para yakar abi ben bunu bilir bunu söylerim benzin olmuş 4.30 o az yakıyor diyenler zengin kişiler galiba :)

Son düzenleme:

Meqancı

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Vay be biz 2009 un başlarında 2001 model 113.000 K.M.'deki L.P.G.'siz RTE Megane'ımızı 15.200 TL'ye satmıştık, bunları gördükçe çok üzülüyorum hem çok severdim onu hemde ucuza gitti :(

üzülmene gerek yok yaa o yıl bizde bizim meggyi 15.25o ye almıştık o zaman öyleydi şimdi kafadan 2 kağıt yüksek istiyom :D

dunkleosteus

Bilgi Girilmemiş
megancitarık'a da katılıyorum, 2 düşüncede doğru.karar senin.çelik jank, cam otomatiği, kolçaklar vs.. önemli değil dersen temiz, motoru sağlam, darbesiz, serviste tüm bakımları yapılmış araç alabilirsin. km düşük araçlar 1-2 bin fazla olur. km düşük araçta seni tatmin edecek diye bişey de yok. broadwayler,murat 131ler hala yolda olduğuna göre megane lerin 500binde 800binde motorunun biteceğine inanmıyorum ben. şahsen benim için alacağım araçta şaşe,ön panel, podyalar, motor, servis bakımlarına bakarım. tavan ve ön kaput hariç sağı, solu,arkası, boyası,kaportası benim için önemli değildir. tüplü araç alırken de arkadaki tankla beynine de bak(misal: tankı kaliteli marka, beyni markasız tüplü araçlarda gördüm ben :) )

*Gökhan42

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
2.0 alayım deersen RXT olmasına dikkat et ABS önemli cunku