Megane II 1.5 dci motor ne kadar dayanıklı ?

BaselTuning

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Denemeden kimse daha yüksek gücü kaldırıp kaldıramayacağını söyleyemez (en azından Türkiye'de) ama modifiye ekstrasına gidip daha önce uygulanmamış bir model ve araçta olduğunda çok masraflı olacaktır kesinlikle.. Bunun yerine marka değiştirmek olacak belki ama 1.6tdi motorlu araçlara yönelmenizi tavsiye ederim.

1.6tdi 2012 leon (önceki kasa) düz vitesleri 42-45 bin tl arasına bulunabiliyor. Sadece yazılımla 150-160 hpleri ve 320-340Nm leri sağlıklı bir şekilde alabiliyorsunuz çok sağlıklı ve başarılı bir motor modifiyeye yatkınlık anlamında.

Leon olması şart değil 1.6tdi 105ps olan vag grubu herhangi bir araç olabilir. (1.6tdi 90ps olanlarda aynı şekilde)

kangoo expression

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herkese merhaba ,
2004 hb 1.5 dci orjinali 82 hplik megan II sahibiyim gt15 custom turbo, downpipe ve yazılımla şuanda 135~140 hp arası güçlerdeyiz. Malum bi yerden sonra insan fazlasını istiyor. Araca büyük enjektör ve mevcut olandan daha büyük intercooler koyarsak ve tekrar yazılım güncellemesiyle ne güçler alınır, en önemlisi 1.5 dci piston, piston kolları ve beyin daha fazla gücü kaldırırmı. Baskımız şuan bile kaçırıyor 1.5 dci için bronz baskı balata nerden temin edebiliriz, önerilerinizi ve fikirlerinizi bekliyorum. Teşekkürler.

üstadım merhaba ;
Bende 2007 model 1.5 dci 80 hp lik kangoo sahibiyim aracıma aynı uygulamaları gerçekleştirmek istiyorum . Sanırım gt 15 Turbonun dayanıklılığı ve basınç değerleri daha fazla. Gerçekten aldığınız değerler bu motor için fazlasıyla tatminkar sonuçlar , hele hele birde kangoo için düşünürsek daha hafif bir araç sonuçta :) . GT 15 Turbo yu nereden temin edebiliriz ve bu turbonun montaj işlemi için herhangi bir ekstra işlem gerçekleştirildimi , sonuçta üzerinden çıkan turbo kkk marka . bağlantıda uyumsuzluk yaşamayız umarım . Sanıyorum çok keyifli bir araca dönüşmüştür son haliyle :)cevaplarınız için şimdiden teşekkürler . Bu arada kazasız belasız kullanın