Megane II Bakım Triger Değişimi

croman

Burak ÖZKAN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hadi hayırlı olsun triger önemli iyi yapmışsınız sıra bize geliyor :)

*Gökhan42

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hayırlı olsun güle güle bin bende benim meggye bakım yaptım triger için 150 lira triger set bilya vs vs.. A Kayısı denen Heryeri dolasan kayıss 30 Tl 70de işcilikle 250 liraya mal ettim ..

Chucky

Çağatay KOCAKUŞAK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hayırlı olsun abi; :eyv

ratacon

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Triger setinde valeo olmaz

ozkan2614

Özkan ÇELİK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Abi 7 Mayısta serviste %20 kampanya var . Sadece Triger seti giriyor kampanyaya .
Piyasada çakma mal çok , teker bilyaları falan hep korkarak aldık :D
Triger seti değişirken açı kaydırıcıyada değiştir abi ( Zaten söylerler ) Bizim devir daim yeni olduğu için değişmedi .

Motorun sente ayarına da dikkat ettir :D
abi sente ayarının nedemek oldugunu ben yeni anladım triger setini geçen aylarda degiştirdim sente atlamış zannedersem araç çekişten hissedilir şekilde düştü motor eskisine göre daha sesli çalışmaya başladı falan hala aynı şekilde kullanıyorum sente ayarı tuzlu olur gibime geliyo :D

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
abi sente ayarının nedemek oldugunu ben yeni anladım triger setini geçen aylarda degiştirdim sente atlamış zannedersem araç çekişten hissedilir şekilde düştü motor eskisine göre daha sesli çalışmaya başladı falan hala aynı şekilde kullanıyorum sente ayarı tuzlu olur gibime geliyo :D

Sente önemli ,
Nasıl eskiden araçlarımıza Sübab ayarı yapıyorduk , bu ayarda o ayarın eş anlamlısı .
Ateşleme zamanı tam ayarlanmaz sübablar doğru konuma gelmez ise yakıtta artış çok olur .

Düzgün bir ustaya götürün sente için Trigeri tekrar kranktan sökmek gerekebilir . Motor senteye getirilir daha sonra triger yerleştirilir Krank ve manifolt kilitleri alınır yola devam edilir .

Vakit kaybetmeyin derim .

ozkan2614

Özkan ÇELİK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sente önemli ,
Nasıl eskiden araçlarımıza Sübab ayarı yapıyorduk , bu ayarda o ayarın eş anlamlısı .
Ateşleme zamanı tam ayarlanmaz sübablar doğru konuma gelmez ise yakıtta artış çok olur .

Düzgün bir ustaya götürün sente için Trigeri tekrar kranktan sökmek gerekebilir . Motor senteye getirilir daha sonra triger yerleştirilir Krank ve manifolt kilitleri alınır yola devam edilir .

Vakit kaybetmeyin derim .
Hocam bu şekilde kullansam zararları nedir yada senin dediklerini yaptırsam kaça patlar bana tahminen :)

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam bu şekilde kullansam zararları nedir yada senin dediklerini yaptırsam kaça patlar bana tahminen :)

Bence 50 TL ye falan kurtarabilirsiniz . Yeni takılmış Trigeri sökmekten bişey olmaz .

Zararları :
-Fazla yakıt .
-Triger gergi bilyası çabuk bozulur . ( Sabahları kuş sesi gibi gıcık bir ses çıkarmaya başlar )
-Megane2 lerde açı kaydırıcı var onu bozar . ( Megane 1 de yok )