Megane II emniyet Kemeri

Emre Fırat

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kadirim sabah yazıyodum bu yorumuda site bakımda uyarısı verdi bende bilgisayara kaydetmiştim tekrar yapıştırayım buraya belki faydası olur :)
Amcamın peugeot partner aracındada aynı sorun vardı bakalitleri söküp emniyet kemeri rulmanına ulaşmıştım . Sonrasında yan kapakları bi söktüm hop elimde kocaman bi yay açıldı sargısı :D Ama baktım katran içindeydi , dağılmasından korkmadım çünki parçayı gözden çıkartmıştık benim için yeni bi uğraştı buda . Bakalitlerin altı toz içinde zaten maşpiyel felan o tozlar emniyet kemerinin içine kadar giriyo zamanla sıkışma yapıyo . İnce bi tabaka oluşmuştu hep yayda . Önce bi güzel tinerli kaba bastım yağı kiri geçti sildim . Sonra yavaş yavaş elimde toplayıp ucunu ve sonunu kancasına taktım tabi bunları takarken çok yol denedim 4 5 kez yeniden sardım . En sonundada wd40 yağlayıcısını bastım bol bol . Emniyet kemeri çok iyi toplamaya başladı 2 3 yıl kadar oldu geçen ay bindiğimde baktım hala güzel sarıyordu :)

Emre Fırat

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Birde aklıma gelmişken diyeyim . elimde bu emniyet kemerinin olduğu bakalitlerden ön ve arka maşpiyel bakalitine kadar nasıl sökülür resmi var . Hatta emniyet kemerinin sökümü , ve tamirininde :) Şuan geç oldu baya yarında adapazarı sonra bursaya geçicem buraya yüklemem zaman alır ama senin için facebook adresime yükleyip burada linki paylaşıyorum birazdan ordan alırsın resimleri :)

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Emre Fırat

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Emniyet kemerini gözden çıkarmış olmak lazım :D :)

ahmetcan_1990

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ahh o kapiya sikişmasi varya çildirtiyoo bendede var 14 16v au.::(

mahmutanal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arabayı alalı 6 ay oldu kafayı yiyecem bu meganın kronik sorunlarından severek ve beğenerek aldığım arabamı satışa çıkardım :(

kubılay

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sizi anlıyorum bir zaman önce bende megane 2 kullanıcıydım türlü türlü bende sorunlar yaşadım en son satıp Clio 4 aldım

Hakkınızda hayırlısı olsun umarım herşey dilediğiniz gibi olur.
hangisini anlatayımki:( sanruftan gelen tıkırtı rüzgar sesi vites geçiş problemi sabah ilk çalıştırma da stop 2, 3, denemelerden sonra ise teklemeler başlıyor her yıkama ve yağmurdan sonra kapılara su dolması ve dolayısıyla hoparlörlerin bozulması sırf bu yüzden 2 defa hoparlör değiştirmek zorunda kaldım gögüsten gelen cızırtı ve tıkırtılar araç kalkışı berbart zeminde saklı olan gizli bölmelerin nemlenmesi ve koku yapması yağmur sensörünün bazen çalışıp bazende hiiiiiiiç çalışmaması alt tabla salıncak burçları değiştim olmadı komple değiştim yine olmadı alttan gelen tıkırtıları gideremediler halen devam ediyor çok az değişiklik oldu

ercan irençin

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş