Megane II giderken Stop

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Araba bugün akşam kafayı yedi.
Anlam veremedim .
3. viteste yokuş iniyordum . Tavan lambaları yandı . Göstergeye baktım stop etmiş .
Ekranda kartı çıkartın yazıyor. Sonra devir göstergesi bi sıfıra düştü bi 2000 e geldi falan 2 kere yaptı sanırım.

Boşa attım gene stop etti . Toplamda 3 kere hareket halinde 1 tanesi viteste 2 tanesi boşta olmak üzere stop etti .
Sizede saçma geliyor viteste stop etmez ederse vurdurur gibi çalışır , benim biraz daha farklı nasıl anlamadım.

Gelirken viteste stop ettirmeye çalıştım boşta ettirmeye çalıştım ama elle etmedi.

Bu olayı 1 sene önce 1 kere yapmıştı .

Ayrıca bugün 2 kere yıkadım .
Ayrıca içi çok pis canım çok sıkıldı . Moralim sıfırın altında 1000000 .

İçinin pis olmasına üzülünce canım çok sıkıldı şimdi on kat arttı.:sinirli

mahmutanal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aynı problem bendede oluyor çözüm bulamadılar son çare stışa çıkardım

kubılay

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kadirim sanırım bu olay sigorta tablası ile hatırlarsan akşam garaja bıraktığım araç sabah hiç çalışmadı tam emin değilim ama bence sigorta tablasın'da bir sorun var gibi.

Htmakina

Hakkı TAM, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kadir kardeşim, Kubilay'ın da dediği gibi büyük bir ihtimalle tablada sorun var. Geçen hafta bizim alt komşu orjinal bir tablayı 350 TL'ye aldı sonra servisine taktırıp bilgisayara bağlattı. Komşum klima için yaptırmıştı ama şu an diğer bütün problemleride çözülmüş. Öyle diyor kendisi. Umarım fazla sıkıntı yaşamadan sorunların hallolur. Kolaylıklar dilerim.

imaparatoR-9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Geçmiş olsun Kadir kardeşim aynı sorunu benzinde yapıyor mu ? :Lpg li megane'ı olan bir arkadaşımın basına gelmişti aynı olay 3. vitesle köprü yoluna iniyordum bi anda tavan lambaları yandı diyo tavan lambaları yanmasa stop ettiğini anlamıycaktım diyo ondada 1 kere yapmış

kubılay

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Doğrudur abi bende bazı hata nedenlerinden dolayı tablayı değiştirdim benimde aldığım fiyat 350 tl idi Megane 2 araçların sigorta tablasında sorunlar yaşandığı bir gerçek
Kadir kardeşim, Kubilay'ın da dediği gibi büyük bir ihtimalle tablada sorun var. Geçen hafta bizim alt komşu orjinal bir tablayı 350 TL'ye aldı sonra servisine taktırıp bilgisayara bağlattı. Komşum klima için yaptırmıştı ama şu an diğer bütün problemleride çözülmüş. Öyle diyor kendisi. Umarım fazla sıkıntı yaşamadan sorunların hallolur. Kolaylıklar dilerim.

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aynı problem bendede oluyor çözüm bulamadılar son çare stışa çıkardım
Bende lpg de yaptı , toplamda 2 kere yaptı . 1 sene içinde .

Kadirim sanırım bu olay sigorta tablası ile hatırlarsan akşam garaja bıraktığım araç sabah hiç çalışmadı tam emin değilim ama bence sigorta tablasın'da bir sorun var gibi.

Abi çalışmasında hiç sorun yok km ye şehir içinde 21 kuruş yaktı :aytuğ
Bence bi elektirik yerine su kaçtı ondan yaptı .
Geçmiş olsun Kadir kardeşim aynı sorunu benzinde yapıyor mu ? :Lpg li megane'ı olan bir arkadaşımın basına gelmişti aynı olay 3. vitesle köprü yoluna iniyordum bi anda tavan lambaları yandı diyo tavan lambaları yanmasa stop ettiğini anlamıycaktım diyo ondada 1 kere yapmış
Aynı anlattığın gibi oldu Abi :)
Bence şöyle , ben yokuş inerken genelde arabayı cut off a alırım . Yani anlık değer kesin 0.0 olur .
Hep cut off olunca arabada artık yakmıyorum dedi ve stop etti :aytuğ
Benzinde sıkıntı yaşamadım :)