Megane II Hb almak istiyorum.....

BgrTna

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşım öncelikle merhaba , çok iyi karar vermişsin.

1. Yılda 10.000 km yapıyorsan dizel almanın hiç mantığı yok. LPG'nin litresi şuan 1.92 krş. Gayet tatminkar bir fiyat. Megane II'ler de genel olarak LPG'ye uygundur. Ben atiker kullanıyorum km'de 23 krş 27 krş arası değişiyor ( bağdat caddesi salçalı gitmenin etkiside var ). Genelde de 4.000 rpm'de vites değiştiririm.

2.Bana sorarsan En iyisi BRC'dir. Alabiliyorsan BRC'li almanı tavsiye ederim. Kronik arıza kapı kolu soyulması , sunrooftan gelen sesler. Airbag ışığı yakması. Ben 2 tane megane değiştirdim başka kronik sorunla karşılaşmadım.

3. Dizel alma , çünkü km uçmuş dizellerde ve fiyatlar ona oranla çok çok fazla. 22'ye full paket düşük km li kazasız değişensiz bakımlı bulman çok çok zor. Ben 2005 full artı opsiyon 1.6 16v , sunroof , hız sabitleme , katlanır ayna , 6'lı cd changer, bi-xenon, mercekli far , far yıkama , digital klima sensörler vs vs.. 20.000'tl ye aldım 110.00'de lpg'li idi.2 parça boyalı değişensiz.

4. Aslında tam istediğin araç benim aracım ancak bayramdan sonra satacağım navigasyon , double din , ses sistemi , herşey mevcut tek eksiği spor yay onada bir türlü karar veremedim. Tam niyetleniyorum aklımı çeliyorlar.

Demem o ki ; megane hastalık yapar. Spor yay taktıktan sonra araçta hiçbir kusur göremeyeceksin. Alabilirsen full artı opsiyon almanı tavsiye ederim. Hayırlısıyla istediğin aracı alırsın umarım.

Aklına takılan başka bir soru olursa özelden pm atabilirsin.

Keyifli forumlar.

Son düzenleme:

Aykut27

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşım öncelikle merhaba , çok iyi karar vermişsin.

1. Yılda 10.000 km yapıyorsan dizel almanın hiç mantığı yok. LPG'nin litresi şuan 1.92 krş. Gayet tatminkar bir fiyat. Megane II'ler de genel olarak LPG'ye uygundur. Ben atiker kullanıyorum km'de 23 krş 27 krş arası değişiyor ( bağdat caddesi salçalı gitmenin etkiside var ). Genelde de 4.000 rpm'de vites değiştiririm.

2.Bana sorarsan En iyisi BRC'dir. Alabiliyorsan BRC'li almanı tavsiye ederim. Kronik arıza kapı kolu soyulması , sunrooftan gelen sesler. Airbag ışığı yakması. Ben 2 tane megane değiştirdim başka kronik sorunla karşılaşmadım.

3. Dizel alma , çünkü km uçmuş dizellerde ve fiyatlar ona oranla çok çok fazla. 22'ye full paket düşük km li kazasız değişensiz bakımlı bulman çok çok zor. Ben 2005 full artı opsiyon 1.6 16v , sunroof , hız sabitleme , katlanır ayna , 6'lı cd changer, bi-xenon, mercekli far , far yıkama , digital klima sensörler vs vs.. 20.000'tl ye aldım 110.00'de lpg'li idi.2 parça boyalı değişensiz.

4. Aslında tam istediğin araç benim aracım ancak bayramdan sonra satacağım navigasyon , double din , ses sistemi , herşey mevcut tek eksiği spor yay onada bir türlü karar veremedim. Tam niyetleniyorum aklımı çeliyorlar.

Demem o ki ; megane hastalık yapar. Spor yay taktıktan sonra araçta hiçbir kusur göremeyeceksin. Alabilirsen full artı opsiyon almanı tavsiye ederim. Hayırlısıyla istediğin aracı alırsın umarım.

Aklına takılan başka bir soru olursa özelden pm atabilirsin.

Keyifli forumlar.

Antepte yada yakın olsaydın arabanı alabılırdım arkadasta megane var memnun bende dusundum arastırıyorum dizel almak ıstemıorum motor sesını sevmıorum yakıtıdada o kadar aman aman degıl zaten ... Bizde DS3 var citroen 156 Ps 1.6 hyt motor araba ucak gıbı uzun yolda 5.20ilerı tokatlıyorum ancak sureklı o araba elıme gecmedıgı ıcın kendıme ozel bı megane yapmayı dusundum.

BgrTna

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Antepte yada yakın olsaydın arabanı alabılırdım arkadasta megane var memnun bende dusundum arastırıyorum dizel almak ıstemıorum motor sesını sevmıorum yakıtıdada o kadar aman aman degıl zaten ... Bizde DS3 var citroen 156 Ps 1.6 hyt motor araba ucak gıbı uzun yolda 5.20ilerı tokatlıyorum ancak sureklı o araba elıme gecmedıgı ıcın kendıme ozel bı megane yapmayı dusundum.

DS3 1.6 hyt 156 ps'nin tadını vermez. Ama o aradaki milyarları düşününce tadından yenmez :)

babyolog

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İstanbul'u bilmem ama Ankara'da ki Megane Coupelerin değerleri benim değerlerden de az :)
Valla ankarada da biz az yaktık geçen sene gitmiştik, İstanbul bir başka olay ankarada trafik denen olay yok :)

Lnc59Clio

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
hangi şehirdesiniz

44tayfun

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
dostum bence alacaksan 1.6 al ve illaki olmazsa olmazı dynamique almaya bak... yaklasık 2 ay once aldım 3000 km yı devırdım suana kadar soylenen kronık problemlerın hıcbırını yasamadım ınsallahda yasamam yakıt olayına gelınce sehır ıcı 20tl ıle suan 97-100 km arası gıdıyorum (lpg lt:2.14tl shell autogas) aracta lpg takılı olacaksa ozellıkle brc olmasına dıkkat et kı bu benım gorusum. arac cok kullanıslı suan benım aracım 2003 olmasına ragmen 6lı cd calar&kaset calar 4cam otomatık dıgıtal klıma far sensoru yagmur sensoru lastık basınc sensoru 6hava yastıgı ve sayamadıgım bırcok ozellık var ve hb olarakta oldukca yola hakım bır arac... sonuc olarak eger almak ıstıyorsan soyle temızını bul ıkı uc kurus fazla ver ama mutlaka temızını al ucuz olsun ben yaptırırım olayına sakın gırme... sımdıden hayırlı olsun...

BerkRNL75

Berk SARIOĞLU
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende megane 2 hb 1.6 16V privilege var LPG li LAVATO taktırdık biz çok memnunum yakıt konusunda çok az performans açısındanda gayet güzel. 60 65 tl gazla full depo şehir içi 400 km yapıorum(Ankaradayım)

Aykut27

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Atikerden memnun olan yok galiba_?