Megane II İç Modifiye

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bana kalırsada çok zor bir işlem değil :) Yani imkansız denilebilcek türden değil , malzemeleri temiz edildikten sonra tamamen işçiliğe bakar iş :)

İşçilik kolay , sadece o kenar kısımdaki halıları düzgün yapmak oturtmak lazım :)
Birde o katlanan el freni kısmı için parça lazım . Oda scenicte var sanırım .
Sen yapardın dostum bu olayı :)
Benim bir kart yuvası hoşuma gitmedi .

Emre Fırat

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İşçilik kolay , sadece o kenar kısımdaki halıları düzgün yapmak oturtmak lazım :)
Birde o katlanan el freni kısmı için parça lazım . Oda scenicte var sanırım .
Sen yapardın dostum bu olayı :)
Benim bir kart yuvası hoşuma gitmedi .

Ah benim yanımda fikirleri geniş , mevzuyu anlayan girişken bi arkadaşım birde garajım olucak nelere kalkışmam varya kadirim :) tek olunca yapabildiklerimizde sınırlı oluyor :)
Yan halı kaplı kısımda aslında çok zor değil , 2 mm kontraplak yada pleksiden yapılır bence . Pleksi kesmesi zor olur kontraplak . Şablon çıkartılıp ölçü alınıp kaplanıcak malzemenin kalınlığı kadar kısa kesilir . Sonrasında tekrar ölçülüp klipsler takılır bunu bizim tofaşın kapı klipsinden bile kullanabiliriz dışardan gözükmüyor deliğe sokup çeviriyorsun . Sonra klipsin karşılığına deliği açıp tak tak yerine oturdurduk :) :)

İşte yapılcak neler var ama imkanlar sınırlı buralarda ama artvinde garaj açıcam kendime atölye :)

nomad717

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
el freni sıkıntı kutuyu aç freni çek olmaz yani:)

Emre Fırat

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
O sıkıntılı bi iş değil sonuçta sürgülü açık tutabilirsiniz , ki zaten durup parkettikten sonra çekmek için kullanıldığında bi sıkıntı çıkarıcağını sanmıyorum :)

vahapaydın

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
acaba bu uygulamaya benzer bir şey yeni kangoolarda yapılabilir mi? :D ama helal olsun adama, on numara olmuş konsol :D

emrhn

Kayıtlı Üye
34-İstanbul
Üste takılan parça muhtemelen Scenic 2 elektronik el frenli olanın kapağı . Yapılması çok zor değil .
Bu işlemi yaparken en kafanıza takılan kart yerini nasıl taşırsınız o olurdu ( Şahseen Benim öyle )

Vitesinde derisini üstteki parçaya ( Yani scenic derisi lazım ) takacaksınız . Viteste 10 numara focus vitesinden kısa olur .
Bunu yapmak zor degılse bana bı yardımcı olda bende yaptırıyım be şunu arabama :)

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bunu yapmak zor degılse bana bı yardımcı olda bende yaptırıyım be şunu arabama :)

Yardımcı ol derken ? İlk resimde ki parçayı alırsın MEGANE II orta konsol . Onu üste monte edeceksiniz .
Yardımcı olayımda yedek parçayıda mı ben alayım .. Anlamadım.
Biraz da hayal gücü lazım..

emrhn

Kayıtlı Üye
34-İstanbul
Yardımcı ol derken ? İlk resimde ki parçayı alırsın MEGANE II orta konsol . Onu üste monte edeceksiniz .
Yardımcı olayımda yedek parçayıda mı ben alayım .. Anlamadım.
Biraz da hayal gücü lazım..
ya o metali bır demırcıye yaptırmak lazım yada hazırı varsa bulmak lazım. siz scenic orta konsolu demıssınız yanı. Ben ılk resımdekı konsolu bulabılcegımı sanmıyorum..

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ya o metali bır demırcıye yaptırmak lazım yada hazırı varsa bulmak lazım. siz scenic orta konsolu demıssınız yanı. Ben ılk resımdekı konsolu bulabılcegımı sanmıyorum..

Bir tane megane II konsolunu bullmak yeter.Sadece o kısmı üste monte edeceksiniz . Sadece el freninin olduğu kısım için gerekli bir açılır yer var o sürgü için diyordum scenic konsolunu. Yanlarıda mukavva yada konta plaktan yapacaksınız taban halısıyla kaplıyacaksınız.

KaRaHaN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
güzel bir çalışma olmuş