Megane II ön kaput

Bstorm

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar, geçtiğimiz hafta doluya yakalandım ve arabanın ön kaputu tabiri caizse delik deşik oldu.
yağlı çekiç veya vakum gibi yöntemler boyanın çatlama ihtimali ve dalgalanma sebebiyle önerilmedi.
ya boyatacağım ( 500 tl istediler ) ya da çıkma bir ön kaput alacağım. boyatmak ta istemitorum açıkçası orjinalliği bozulacak, yarın birgün satış yaparken en azından gösteririm.

çıkma kaput ortalama fiyatları ve nerden bulabileceğim hakkında fikri olan varsa görüşlerini bekliyorum.
Aracımın modeli megane II 2010 1.5 dci extreme

ön kaputun durumu
http://i.hizliresim.com/GY9LO2.jpg
http://i.hizliresim.com/PqlXb5.jpg

çıkma kaput alsam ve mevcut kaportayı saklasam diyorum. Satarken gösteririm. Düzeltme işlemi olmaz diyorlar boya da yaptırmak istemiyorum. Diğer taraflarda çok az 3 veya 4 tane göçük var görünen ama ön kaput dağılmış vaziyette.

yardımcı olacak arkadaşlarıma şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleme:

Htmakina

Hakkı TAM, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Öncelikle geçmiş olsun, çıkmacıların hepsinde bulabilirsin ön kaputu. Hatta aynı renk bulma ihtimalin bile var. Aracının resimlerini koyabilirsen yardımcı olmaya çalışırız.

tx_61

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
geçmiş olsun zor bidurum boyatsan boyalı derler değişşen değişmiş derler .. en güzeli kaplama yaptır.. nacizane fikrim...

mobilman

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Göçük düzeltme işlemini yaptırmanı öneririm(Tabi bunun için kaputun daha önce boyanmış olmaması gerekir). Eğer öyleyse çok güzel işçilikle fark edilemez.

mobilman

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ayrıca çıkma bir kaput da koysan çok sağlıklı olmayacak çok temiz bulman zor olacak. Ayrıca vida menteşe yerlerinde vida izleri belli olacağı için miğde bulandıracaktır(Sırf bu yüzden Toyota Corolla dan vazgeçmiştim. Ön kapuk sol sag çamurluklarının vidaların hepsi ile oynanmıştı. İşin enterasan tarafı boya test aletiyle bakınca boya gözükmüyordu). Dediğim gibi göçük düzeltme firmalarına başvur. Çok temiz hala getirebiliyorlar.

tx_61

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
göçük düzeltmede yağlı çekiç olayı alttan deskten verebilen yerlerde belli olmuyor ama bazı bolgeler kaputun altında ulaşılamayında onları alamıyor tam anlamıyla benım araca küçük ayna atmıslardı çekiçle alabilgidi kadar aldı usta ama alttan destek olmadığı için belli oluyor hala.

mobilman

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Konuyu açan arkadaş ne yaptı acaba?

Emre Fırat

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam profesyonel göçük düzeltme yapan yerler var yaptırabiliyorsanız bi deneyin . Olmadı değişim yerine boyatma yöntemine gidin . 1 parça boyalı yada değişen olması arasında fark var . Bana kalırsa göçük düzeltme sonuç vermiyorsa boyatın gitsin yok değeri düşecekmiş yok artacakmış vallahi bizim ülkede insanlar ne istiyor bilmiyorum insan sayısından çok aracın olduğu bi ülkede boyasız araç arayanlara ayar oluyorum . Verin boyaya çok takıp düşünmeye gerek yok öncesi ve sonrası resimlersiniz olur biter . Benim hiç takıntım yoktur değişen olmaması tercihim , tavan hariç komple boyalı bile uyar . Değişen oldumu aracın hatları bozulabiliyor iyi toplanmadıysa ama boya telafi edilebiliyor bence çokta takmamak lazım . Babamın aracına ön çamurluğa sürtmüşler boyattık geldi komşu parkederken sürttü , sigortadan tekrar yapıldı şerefsizin biri bi cizimle vurmuş göçük oluşmuş sizdeki dolu gibi yani yapıcak bişey yok oldumu oluyor vuruk göçük araçlada gezmeyelim orjinal diye boyatın bitsin

cnksrp41

Cenk GİRAY,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
benim fikrim boyaya verme hep macun doldurucaklar.hakkı abimizin dediğine katılıyorum bende

Emre Fırat

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İstanbul avrupa yakası civarındaysanız yardımcı olurum boya konusunda yakın bir tanıdığım var . El emeği ustasıdır , tamir ettiği araçlar genelde porsche cayenna , x6 , lüks mercedes ve bmw tarzı araçların kaporta işlerini yapıyor babamın aracını orda yaptırdık vede çok tavsiye edilir bir el işçiliği var :)