Megane II Ön tampon

sezz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhaba arkadaşlar benim megane 2 ön tamponum zamanla sarktı bunu tekrar düzeltmek için ne yaptırabilirim acaba ?

Meqqy_19

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İç taraftan vidalarlar herhalde onu.. Ya da kancaları çıkmışsa onları yerleştirirler..

logan39

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sorunun hangi kısımdan olduğunu görebilsek ona göre fikir verebiliriz ama far hizasından sarkma yaptıysa muhakkak kırılan klips vardır yada güneşten deforme olmuş sarkmış olabilir kaputun içinde şasi içindeki kapalı plastikleri sök tamponun bağlantı yerlerini bul ordaki vidaları 1 cm kadar geri al tornavida ile del vida deliği daha geride olsun bu sefer o delikten vidayı taktığında tampon çekecektir kendini klips olayına gelince maskeleme bandı sararak sıkıştırabilirsin alt kısımlarıda iyice kontrol et alttan darbe alıp alttaki klipsleri yerinden çıkmış olabilir alt kısım boştaysa bütün ağırlığı yukardaki vidalardan alır ve sarkma yapabilir

legacy of kain

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhaba arkadaşlar benim megane 2 ön tamponum zamanla sarktı bunu tekrar düzeltmek için ne yaptırabilirim acaba ?

ön tamponu sabitleyen birkaç kısım var..çok ta önemli zor parçalar değil bunlar..ilk olarak tamponun davlumbazlara olan vidalı bağlantılarını kontrol et..2.ci olarak kaputu açtığında tamponun üst kısmının bitiş kısımlarında dubelleri gömülü plastik vidalar göreceksin..bunlar kırılmış veya yerlerinde yoksalar tampon salınım yapabilir..orta kısımlarda 2 tane tırnak var,onlarda çıkabilir yerinden..aynı tırnaklardan 2 şer adet olmak üzere farların üst kısmına alttan geçmeli şekilde tutturulmuştur..kısacası komple bunlar kontrol edilmeli veya sökülüp yeniden takılmalı tek tek yerlerine..birde sağ ve solda 1 er tane yuvarlak lastik takoz göreceksin..bunlar kaputun kapandığındaki yüksekliğini ayarlıyorlar sanırım..bunlarıda çevirerek ayarlayabilirsin kaput ile tampon arasındaki mesafeyi..farkında olmadan döndürmüş olabilirsin takozları..defalarca tampon sökmüş birisi olarak tamponu sabitleyen plastik dubellerin sanayide satılan biraz daha dolgun olanları daha sağlam oluyor..sökmesi de zor onları..ben onlardan kullandım milim kıpırdamıyor bir daha tampon..:eyv