Megane II Sağ Kapı Cebi Su alıyor

16_MEGANE_16

Selçuk ÇÖRTEN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ekli fotoda göreceğiniz üzere alt kısıma bir delik delmeniz yeterli olacak ben öyle yaptım sorun kalmadı.bunlar geçici çözüm elbette ama başka altarnatif yok gibi gözüküyor.
vb9sv.jpg

tyardim

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynı sıkıntıyı bende yaşadım serviste olay çözüldü. Kapı döşemesinin tamamen çıkarılması gerekiyor. İşlemin başından sonunda kadar ustanın yanında durdum bir çok tırnak ve bağlantı olduğu için çok usta değilseniz kendi başınıza uygulama yapmamanızı tavsiye ederim. Kapı içinde pencerelerde kulandığımıza benzer bantılı bir şerit kullanılarak izalasyon işlemi yapılıyor. İşlem sonrası hiçbir sıkıntı yaşamadım.

onder74

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2008 Megan 2 HB aracımın sağ kapı cebinde aynı sıkıntıyı yaşadım. Aracın benden önceki sahibi araca ses tesisatı yaptırmış. Arkadaşların daha önce bahsettiği gibi sorun ses tesisatının hoparlöründen kaynaklanıyor. Ses tesisatı kurulurken ön kapıdaki orjinal hoparlör zayıf olduğu için çıkarılıyor. Yerine takılan daha kaliteli hoparlörün alt kısmı o bölgeye sığmıyor. Tesisatçı işin kolayına kaçmak için hoparlöre su girmesini önleyen siperliği kesiyor. Aslında işin başında o hoparlörü oraya takarken önlem alınabilir. Ama tabi uğraşmak zor geliyor. Bu şekilde yapınca oraya su gireceğini tesisatçı da biliyor. Bile bile bunu yapıyor. Siz sorunu çözmek için başka ses tesisatı yapan kişilere gittiğinizde de, bunun çözümünün olmadığı söyleniyor. Yalova Dörtyoldaki Migrosun arka sokağında çalışan Onur ÖNDER oto-elektrik konusunda gerçekten işinin ehli bir arkadaş. Bir çiçek saksısının üstünü kesip alt kısmını siyah silikonla o bölgeye yapıştırarak sorunu çözdü. Uzun bir süre geçti. Hiç bir sıkıntı yok. İhtiyacı olan arkadaşlar için öneririm. Onur ÖNDER-Cep Telefonu:0-536-5425637

Yiğit16

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar bende megan 2 var kapı cepleri ve sağ ön paspasın oraya su alıyordu hoparlör değiştieince kapağı kesiyorlarmış ondan dediler ama benim hoparlör kapağı orjinaldi yani ondan değil klima tahliyesinin altında bir kapak var o zamanla işlevini yitiriyor kapalı kalıyor klima çalışıncada briken su arabanın içine ve kapı ceplerine akıyordu sanayiye gidip tahliye hortumunun ucundaki kapağı çıkartırdım su alması kesildi