Megane III 1.6 CVT teknik bilgileri

MarioMan53

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracın ağır bakımları kaç binde yapılacak?
Ağır bakım Triger zincir zaten 60-65 bin km aralığında V kayışı değişir yine aynı kilometrede boğaz kelebeğini temizletip ateşleme sistemini kontrol edip değişmesi gerekirse değişir.

amd75

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar. 2015 model 1.6 touch plus cvt benzin & lpg li aracım var. Prins Lpg 2016'da 20 binde takıldı. Araç şu an 81 binde. Harekete geçtiğimde araç soğukken 30-40 km hızla giderken ayağımı gazdan hafif çekince silkeleme yapıyor. Kırmızı ışıkta durunca frene basarken pedalda vuruntu hissi var. Bu sorun motor sıcakken de yapıyor. Motor vuruntulu çalışıyor. Serviste bilgisayara bağladıklarında 1. silindir yanma bozukluğu hatası verdi. Bu sorunlardan dolayı LPG yi tamamen devre dışı bıraktık. 81binde normal bakımı yapıldı. Bujiler orijinaliyle değiştirildi. Bilgisayarda artık hiç bir arıza vermedi. Ama sorun gene de değişmedi. Hala durunca vuruntu devam ediyor. Hareket halindeyken, vites geçişlerinde hiçbir sorun yok. Servisteki ustalar lpgden dolayı subap yuvaları çökmüş, sıkı olabilir dediler. Bu motorda subap ayarı yapılamıyormuş.
Bu konuda fikri olup bana yol gösterebilecek arkadaş var mı?

MarioMan53

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Şanzıman ile alakalı sorun yaşayıp revizyon yaptıran varmı acaba?

emresnn

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba sevgili arkadaşlar, 2013 fluence kullanıcısıyım, sizlere bir sorum olacaktı. Aracı çalıştırırken fonksiyon kontrol testi kontrolde yazısından sonra ‘OK’ yazısı artık çıkmıyor, hata vb bir uyarıda gelmiyor. Sizce bu neyden kaynaklıdır, yardımcı olabilecek arkadaş varsa çok sevinirim

MarioMan53

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yakıt az ise OK yazısı çıkmaz ancak yakıt var ise bir problem vardır arıza kayıtlarına bakılması lazım

emresnn

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yakıt az ise OK yazısı çıkmaz ancak yakıt var ise bir problem vardır arıza kayıtlarına bakılması lazım

Teşekkür ederim bilgi için yakıt var araçta o yönden sıkıntı yok, arıza kaydına baktırayım inşallah

soo.cool

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım,
benimde sıcak soğuk farketmeden araçta silkeleme sorunum vardı ağır akan trafikte oluyordu genelde. kelebek boğazı temizliği ve sisteme tanıtımından sonra bir sorunum kalmadı. aklınızda bulunsun. az kalsın bu yüzden şanzıman söktürecektim bu kadar basit bir şey için. bu silkelemenin şanzımandan olduğunu düşünüyordum çünkü.. hatta Kartal'da özel bir servis 12bin liraya halledeceğini bile söylemişti.. velhasıl kelam sorunları iyi tahlil etmek lazım. saygılar..

Headhunter117

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım,
benimde sıcak soğuk farketmeden araçta silkeleme sorunum vardı ağır akan trafikte oluyordu genelde. kelebek boğazı temizliği ve sisteme tanıtımından sonra bir sorunum kalmadı. aklınızda bulunsun. az kalsın bu yüzden şanzıman söktürecektim bu kadar basit bir şey için. bu silkelemenin şanzımandan olduğunu düşünüyordum çünkü.. hatta Kartal'da özel bir servis 12bin liraya halledeceğini bile söylemişti.. velhasıl kelam sorunları iyi tahlil etmek lazım. saygılar..

Hocam bilgilendirme için teşekkürler. Tanıdığım bildiğim bütün megane 3 cvt şanzıman sahiplerinde bu problem var. Herkes şanzımandan korkuyor ama alakası yok dediğiniz gibi. Sisteme tanıttık derken adaptasyonu mu yapıldı. Bir de serviste mi yaptınız özel serviste mi?

soo.cool

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hocam özel serviste yaptırdım bakımla birlikte 430 lira. zaten bakım ücreti de bu kadar bişe.. tanitim adaptasyon aynı şey sanırım bir sorun kalmadı çok şükür.