Megane III 40.000 bakımı yapıldı

onur-d

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
buradan cıkan sonuc renoda sunroof tercıh etmeyeceksın

alper5

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Beyler Tavanın sökülemsi bu kadar korkunç bir olay değil tavan ses yapmaz. Bildiğiniz bez ses yapar mı? Kablo dediniz seyler film şeklinde hiç gördünüz mü bilmiyorum. Müzik sistemi için yapılan modifiye bu değişecek sanruftan daha tehlikeli örnek vermek gerekirse.Kapı içleri teyp sökülüyor döşemelerin altından kablolar geçiriliyor vs. Mantıklı olun biraz adamlar belki su kaçırır diye değiştirmek istiyor madem çöküyor. Kışın aracın üstünde bantmı yapıştırsın bu daha mantıklı bence ses falan da gelmez kökten çözüm. hehe

BOGA

Güray BOĞA-İZMİR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
tavanın yarısını sökecekler ve sunroofu degiştirecekler. daha sonra fabrika montajı gibi olmayacak 10bin km sonra her yerinden ses gelecek.. tavana kablolar değecek edecek ses olacak yani.. bence gerekli değilse hiç değişmeyin..izmirde başka bir renault servisine gidin derim.. balatalar hakkında ise nerde değiştirdiniz balataları orjinalleriyle mi değiştirdiniz.. bu kadar çabuk bitmesi imkansız gibi... servis fiyatı ise gayet uygun bence..

Tabikide orjinalleriyle yani yetkili Mais servisinde değişti hepsi... Normalde 550 lira tutuyor fakat peşin ödemede 490 a geldi...

buradan cıkan sonuc renoda sunroof tercıh etmeyeceksın

O kadar da değil canım :)

Beyler Tavanın sökülemsi bu kadar korkunç bir olay değil tavan ses yapmaz. Bildiğiniz bez ses yapar mı? Kablo dediniz seyler film şeklinde hiç gördünüz mü bilmiyorum. Müzik sistemi için yapılan modifiye bu değişecek sanruftan daha tehlikeli örnek vermek gerekirse.Kapı içleri teyp sökülüyor döşemelerin altından kablolar geçiriliyor vs. Mantıklı olun biraz adamlar belki su kaçırır diye değiştirmek istiyor madem çöküyor. Kışın aracın üstünde bantmı yapıştırsın bu daha mantıklı bence ses falan da gelmez kökten çözüm. hehe

İşte bir yandan istiyorum bir yandan istemiyorum :) Aslında başak bir yetkili servise götürüp orda da göstermek lazım...

doruk230

Doruk Anıl ALKAN, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
eğer o kadar önemli ise tabi değişsin.. ama kendisi basit gibi duruyor diyor.. görmeden nasıl değiştir yada değiştirme diyelim tam olarak sadece yorum yapıyoruz..

bende vectra var fabrika sunroof için kablo bırakmış sunroof yok.. 4 sene sonra ses yapmaya basladı kablolar tavana vurmaya başladı burada olsanızda dinletsem o lanet sesi.. haa her zaman gelmiyor ayda yılda bir ama berbat bir ses yaptıırıyorsun 2 ay sonra yine gelmeye başlıyor..

zerqcool

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
genel olarak balatanın kullanım ömrü 20000 km civarıdır otomatiklerin birazdaha erken değişebilirkullanıma bğlı olarak daha geç de değştirebilirsiniz.. benim aracımda da arka kapı perdesi fabrikasyon arızalıydı komple kapı döşemesini değiştirdiler.. yeni araçlarda bu tip uygulamalar normal sanırım..

purmol

Bilgi Girilmemiş
güray yaşar a bi uğra derim ben bide.ramazanla beraber de gidebilirsin tanıdığı bi eleman vardı orda

BOGA

Güray BOĞA-İZMİR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
güray yaşar a bi uğra derim ben bide.ramazanla beraber de gidebilirsin tanıdığı bi eleman vardı orda

İyi olur valla gidip göstermek lazım bu yasar 3. Sanayi sitesinin orda dimi Ford'un karşısında?

Sent from my iPhone using Tapatalk

dogancicv

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ankara mais gerçekten berbat bir servis. ön camlardan ses geldiği için aracı yolumun üstünde diye mais e götürmüştüm. camların krikolarını yağlamak için kapı döşemelerini sökmüşler. ama ne sökme resmen tornavidayı araya sokup tırnakları açmışlar. kapı döşemelerinin plastik kısımlarının çoğu yeri yırtılmış ve kırılmış. şimdi mahkemeliğiz kendileriyle....

BOGA

Güray BOĞA-İZMİR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ankara mais gerçekten berbat bir servis. ön camlardan ses geldiği için aracı yolumun üstünde diye mais e götürmüştüm. camların krikolarını yağlamak için kapı döşemelerini sökmüşler. ama ne sökme resmen tornavidayı araya sokup tırnakları açmışlar. kapı döşemelerinin plastik kısımlarının çoğu yeri yırtılmış ve kırılmış. şimdi mahkemeliğiz kendileriyle....

İşte bu tarz şeylerden korkum benimde...

+Hala bekliyorum haber sunroof için sanırım daha gelmedi ellerine parça bugünde aramazlarsa Pazartesi günü arayıp bilgi alacağım.