Megane III EDC Vites Kutusu Hararet ve kontrol, Yokuş Kalkış Desteği Kontrol Uyarısı

Aykut_25

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
URL]

beyin değişti. buda faturası..

chn1641

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Gecmis olsun aykut bey..arabnizin garantisi bittigi halde ucretsiz mi yaptirdiniz..nasil yol izlediniz.. Bilgilendirseniz bizleride

Aykut_25

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Gecmis olsun aykut bey..arabnizin garantisi bittigi halde ucretsiz mi yaptirdiniz..nasil yol izlediniz.. Bilgilendirseniz bizleride
Evet ucretsiz yapildi. Eski sayfalari okursaniz detaylari gorursunuz. Arabanin servis bakimli olmasi 1. Şart..

Hsn673

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba,
Konu tarihi biraz geçmiş, ancak sormak istedim.Ben de Fluence var dizel otm. Eylül ayında vites kutusunu kontrol ettirin şeklinde hata verdi, ve geçti, sorun çıkmamıştı. Bugün tekrar aynı hatayı verdi, yokuş kalkış desteği hatası ve esp hatasıyla. O dönem kavrama noktasının revizyonunu düşündüm.Çelik oto'ye gittim, adamlar bilgi sahibi değiller. Şimdi servise göstermek istiyorum. Ankara'da kavrama noktasını tanıtacak bir servis var mı? Daha önce yaptıran yada? Aracım yetkili servis bakımlı olduğu için özel servise gitmek istemiyorum.
Yardımlarınız için teşekkürler.

koguz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynı sorunu 2011 1.5 dci fluence aracımda yaşadım. Yoğun bir trafikte 5 yetişkin dur kalklı ve yokuşlu bir yolculuk sonrası vites kutusu hararet uyarısı aldım. Ardından yukarıda bahsi geçen söz konusu bilumum arıza uyarırlar benim aracımın ekranında da düzenli olarak belirmeye başladı. Sorunun ne olduğunu anlamak üzere internette araştırmalar yaptım bildiğim özel servis ustaları ile görüştüm, ancak aracım garanti kapsamı dışında olduğu için maliyetli bir sorun ile karşı karşıya kaldığımı anladım. En sonunda severek bindiğim aracımı yetkili serviste tamir ettirmeye karar verdim. Önce Ankara Şaşmazdaki CAŞ yetkili servisine gittim. Orada OBD cihazından aldıkları verilere göre EDC beyni denen parçanın direk değişmesi gerektiği bilgisini verdiler. Fiyat olarakta liste fiyatın 3490 TL Parça 200 TL işçilik dediler.

Biraz daha araştırdıktan sonra bir tanıdık vasıtası ile Ankara'da Görgülü Kardeşler Renault servisinde götürdüm aracı. Servis müdürü Mehmet Bey ile görüştüm. Çok nazik kibar ve yardımsever bir beyefendi. Arızanın giderilmesi için iki aşamalı bi tedavi yaptıklarını birincisinin edc vites kalibrasyonu olduğunu eğer ondan sonuç alamazlarsa parça değişimine gerek duyacakları bilgisini verdiler. Bu başlıkta ve yine bu forumda benzer konular altındaki başlıklarda edc vites kalibrasyonu hakkındaki yazıları okuyunca servisin söylediği tamir süreçleri bana dürüst ve mantıklı geldi. Direk parça değiştirmeyi düşünmediler. Aracımı servise bırakmamı yaklaşık 30 40 km yolda test yapılıp yolda kalibrasyon yapılacağını söylediler. Konuyla alakalı servis danışmanı Ercan Bey'e gerekli talimatları ilettiler ve ondan sonra Ercan Bey ile takip ettik bütün süreci.

Sabahtan aracımı servise bıraktım, akşam gelen telefonda aracımın kalibrasyona cevap vermediğini parçanın değişmesi gerektiğini söylediler ben de onay verdim. Pazartesi günü acil olarak parça siparişi verildi. Parça gelene aracımı bu şekilde kullanmamda bir sakınca olmadığı bilgisini verdiler. Perşembe günü parçanın geldiği bilgisini bana verdiler. Cuma günü sabah aracımı bıraktım akşam teslim edeceklerini söylediler. Yetkili Servis Cuma akşam arabayı hazır hale getirmiş, tüm kontrollerini yapmış, garanti kapsamındaki AKÜ mün değişimini ücretsiz olarak yapmış benden onay alarak ufak tefek eksikliklilerini gidermiş olarak aracımı tarafıma teslim etti. Değişen EDC Beyni için 2 yıl 60 bin km garanti verildi. fiyat olarak liste fiyatından bir miktar iskonto yapıldı kredi kartına 6 taksit yapıldı.
ilk defa gitmiş olduğum Görgülü Kardeşler servisini Genel olarak Servis çalışanları ve hizmetleri bakımından ben olumlu buldum.

Ankara'da ikamet eden renault sahiplerine tavsiye ederim.

Konu ile alakalı bilgilerini paylaşan tüm forum yazarlarına da teşekkür ederim.

setras212

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
tesekkur ederiz bu öğretici acıklamaların için

Hsn673

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aynı sorundan Mais yetkili servisine gittim, sonuç hüsran. bütün bakımları yetkili serviste yapılmasına rağmen, indirim oranı %33 + %15. eğer servis bakımlı olmasaymış yalnızca %33 olacakmış. Rezalete bak. Okuduğum tüm olaylarda ücretsiz değişim yapılırken, benim neden indirim alamadığımı sordum. ücretsiz değişim diye bir uygulamamız yok dedi Mais. Dahası, eğer beyin değişimi çözüm olmazsa şanzıman değişmesi gerekecekmiş. Aracımda 1-3-5 2-4-6 çalışmaması gibi bir sorun da yok üstelik. 2012 model 60bin km'deki araçta çıkan arızalara bak.

Yakismadi boyle bir markaya...

Son düzenleme: