Megane III Gündüz Farı

khakans

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar. Malum bazı modellerde farlarımızda gündüz farı kısmı var hatta içinde ampulü bile takılı ama aktif değil. Bugün bu farları Kartal Oto Sanayi Bosch servisinde Mustafa ustanın titiz çalışması ile aktif hale getirttim. Orijinali gibi parklar devreye girdiği an sönüyor kapanınca yanıyorlar. Sürüş güvenliği açısından benim için olmazsa olmazlardan birisi bu. Zaten Avrupa'da zorunlu ama bizde zorunlu değil diye fabrikanın içine ampul bile taktığı halde pasif bırakmış olması gerçekten üzücü. Neyse 150 TL karşılığı aktif hale geldi ve ben de normal farlarımı kullanmak derdinden kurtuldum böylece.

OqE9J5.jpg

berkay22

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben hepsinde standart diye biliyordum Hayırlısı olsun :)

khakans

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben hepsinde standart diye biliyordum Hayırlısı olsun :)

Teşekkürler. Ben kesin emin olmadığım için bazı modeller dedim. Doğru olabilir, tüm modellerde vardır belki ama emin değilim. Benimki 2012 model.

akdenizli harun

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba,Hayırlı olsun arkadaş Güzel gözüküyor.1 ay önce aldığın Renault megane 3 sport turer aracın yol bilgisayarını karıştırırken gündüz farını aktif hale getirdim. kontağı açınca yanıyor kapatınca sönüyor.Ama bütün araçlarda bu varmıdır bilmiyorum.

berkay22

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Teşekkürler. Ben kesin emin olmadığım için bazı modeller dedim. Doğru olabilir, tüm modellerde vardır belki ama emin değilim. Benimki 2012 model.

yok hakan abi bende tam bilmiyorum ben sadece öyle sanıyordum

khakans

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bugün orijinal ampulleri internetten aldığım led ampullerle değiştirdim. Isınmadan dolayı farlara bir zarar gelmemesi ve led ampullerin verdiği beyaz ışık daha hoşuma gittiği için. Sonuç aşağıda.

PqrGQ6.jpg94dbGo.jpgJYlWqj.jpgPqrGOb.jpgLanGOz.jpg

Ekli dosyalar

• PqrGQ6.jpg
    PqrGQ6.jpg
    71.8 KB · Görüntüleme: 0
  • 94dbGo.jpg
    94dbGo.jpg
    71.7 KB · Görüntüleme: 0
  • JYlWqj.jpg
    JYlWqj.jpg
    112.2 KB · Görüntüleme: 0
  • PqrGOb.jpg
    PqrGOb.jpg
    79.1 KB · Görüntüleme: 0

mehmet_ozturk05

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çok güzel çalışmalar olmuş. Ellerinize sağlık . Araçlarınızla kazasız belasız sürüşler dilerim.

khakans

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Teşekkür ederim, biraz uğraştım ama sanırım değdi. Kaza riskini sıfıra indirmek elbette mümkün değil ama ne kadar azaltırsak o kar. Gündüz farı uygulamasının kazaları önemli ölçüde azalttığı bilimsel olarak kanıtlanmış. Bu nedenle Avrupa'da bir çok ülke zorunlu hale getirmiş. Umarım bizde de bir an önce zorunlu olur. Şehir içinde özellikle yaya-araç kazalarının önlenmesinde çok faydalı, uzun yolda öndeki araçların arkadan gelen aracı aynadan daha kolay farketmesi için çok faydalı. En azından trafikte kısa farları yakmak lazım.
Farınız da, yolunuz da açık olsun.

yacun

Yalın ACUN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar. Malum bazı modellerde farlarımızda gündüz farı kısmı var hatta içinde ampulü bile takılı ama aktif değil. Bugün bu farları Kartal Oto Sanayi Bosch servisinde Mustafa ustanın titiz çalışması ile aktif hale getirttim. Orijinali gibi parklar devreye girdiği an sönüyor kapanınca yanıyorlar. Sürüş güvenliği açısından benim için olmazsa olmazlardan birisi bu. Zaten Avrupa'da zorunlu ama bizde zorunlu değil diye fabrikanın içine ampul bile taktığı halde pasif bırakmış olması gerçekten üzücü. Neyse 150 TL karşılığı aktif hale geldi ve ben de normal farlarımı kullanmak derdinden kurtuldum böylece.

OqE9J5.jpg

bende yeni megane 3 coupe dynamic aldım yol bilgisayarında araç durur vaziyetteyken gündüz farını aktif etme / kapatma ayarı var siz onu değiştirmeden mi yaptırdınız?

yacun

Yalın ACUN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bugün orijinal ampulleri internetten aldığım led ampullerle değiştirdim. Isınmadan dolayı farlara bir zarar gelmemesi ve led ampullerin verdiği beyaz ışık daha hoşuma gittiği için. Sonuç aşağıda.

PqrGQ6.jpg94dbGo.jpgJYlWqj.jpgPqrGOb.jpgLanGOz.jpg

bunu aldığınız sitenin linkini benle paylaşırsanız mutlu olurum:) arıza ışığı yakmıyor değilmi? birde montajını kendimiz yapabilirmiyiz? sizi zorladımı yuvasına oturtmak?

Ekli dosyalar

• PqrGQ6.jpg
    PqrGQ6.jpg
    71.8 KB · Görüntüleme: 0
  • 94dbGo.jpg
    94dbGo.jpg
    71.7 KB · Görüntüleme: 0
  • JYlWqj.jpg
    JYlWqj.jpg
    112.2 KB · Görüntüleme: 0
  • PqrGOb.jpg
    PqrGOb.jpg