Megane III Tom Tom Carminat Güncelleme

Lampetia

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar merhaba, size araçlarımızda olan navigasyon cihazını güncelleme yöntemini paylaşacağım. (Tamamen deneme yanılma sağdan soldan topladığım bilgiler, linkler ve dosyalar ile oluşturulmuştur. Kendi aracımda denedim çalışıyor. (2010 dan beri resmi güncelleme yapılmamıştır Daha yeni sürüm için çalışmalara başladım en kısa sürede eğer olursa yeni harita güncellemeyi de buradan paylaşacağım.)

Öncelikle en az 4Gb boyutu olan SDHC kart ediniyoruz. (Yanlış hatırlamıyorsam 8Gb'a kadar desteği var TomTom Carminate'in.) (Anti Virüs yazılımlarını kapatmanızı tavsiye ederim.)

1- Kartımızı Fat-32 olarak biçimlendirip ismini (SD CARD) olarak değiştiriyoruz.

2- Orjinal Renault TomTom kartınızdaki (loopdir) klasörünü kopyalayarak edindiğiniz SDHC kartın kök dizinine kopyalıyoruz.

3- www.mega.nz/#F!3lISHaTT linkteki dosyalardan (SD KART KÖK DİZİNE ATILACAK) ve (meta.txt) dosyalarını indiriyoruz. Dosya indikten hemen sonra bilgisayarımızda yüklü olan winrar programı yardımı ile (sd kart kök dizine atlıacak) ve (meta.txt) dosyalarını sd kartımızın kök dizinine kopyalıyoruz.

4- Taşıma işlemi bittikten sonra linkteki harita dosyasını indirip açıyoruz, sonra bilgisayardaki utorrent yazılımı ile indiriyoruz. (Dosya boyutu biraz büyük bunun sebebi bazı avrupa bölgelerini kapsaması. Torrent sağlam ve hızlıdır gözünüz korkmasın.)

5- Torrentten indirdiğimiz dosyayı winrar yardımı ile açıyoruz açtığımızda görünen (Europe_945_6175) isimli klasörü SDHC kartımızın kök dizinine kopyalıyoruz.

6- TomTom Home2 programını ( www.download.tomtom.com/sweet/application/home2latest/TomTomHOME2winlatest.exe ) buradaki linkten indirip bilgisayarımıza kuruyoruz. Kurulum bittikten sonra (Renault TomTom Türkiye) kartımızı bilgisayara yerleştirip programı çalıştırıyoruz. Güncelleme seçeneği geldiğinde vazgeç diyoruz. Yardım sekmesine tıklıyoruz. Sistem bilgilerini seçiyoruz. Cihaz kodu kısmındaki 10 Harf-Rakam kodunu kopyalıyoruz. Sd kartımızı (Renault TomTom Türkiye) çıkarıyoruz.

7- TomTom Home2 programını çalıştırıyoruz. Trafik sesler ve diğer servisler kısmından Renk Şeması, Görüntü ve Simgeleri, Sesler'den beğendiklerimizi yüklüyoruz. TomTom Home2 programını tamamiyle kapatıyoruz.

8- SDHC kartımızın içerisine girerek (EasyDCT-II.exe) isimli programı çalıştırıyoruz. Input Device-ID : kısmına cihaz kodu girmemiz gerekecek. 6. Maddede elde ettiğimiz cihaz kodunu buraya yapıştırıp enter tuşuna basıyoruz. Gelen ekrana hiç bir şey yapmadan tekrar enter tuşuna basıyoruz. Gelen ekranda update meta.txt ile başlayan soruya (n) yazarak enter tuşuna basıyoruz. Gelen ekranda activate special voices ile başlayan soruya da (n) yazarak enter tuşuna basıyoruz. İşemin başarı ile tamamlandığına dair yazı gelecek enter tuşuna basarak ekranı kapatın ve SDHC kartınızı çıkarınız.

9- Son adım arabanızın kapısını açar açmaz kartınızı takınız. Daha sonra navigasyonunuzu açınız. Cihaz ilk etapta 20 saniye kadar bekleyecek ve açılacaktır. Güle güle kullanın.

* Winrar şifresi: www.renaultfanclub.com

** www.mega.nz şifresi için özelden iletişime geçiniz.

Son düzenleme:

Aykut_25

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tomtomlive icinde gecerlimi ?

Lampetia

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam live cihazım olmadığı için bilmiyorum ne yazık ki.

aydin_bursa

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar yanlıs yere yazmıs olabılırım kusura bakmayın
15 gün önce 2010 megane 3 privle arac aldım orjınal navıgasyonu var cıhaza gerı gorus kamerası takmak ıstıyorum olursa
nasıl olur nasıl yapılır bana yardımcı olabılecek arkadaşlardan yardım ıstıyorum sımdıden tesekkur ederim

Lampetia

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende çok merak ettim. Çok bakındım ama maalesef sonuca ulaşamadım. Sanırım mümkün değil.

mbozbas

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhaba Lampetia

www.mega.nz/#F!3lISHaTT linkteki dosyalardan (SD KART KÖK DİZİNE ATILACAK) ve (meta.txt) dosyalarını indiriyoruz,

indirmek için şifre istiyor, diğerlerini indirdim, sadece buradaki dosya kaldı, yardımcı olursanız sevinirim.

badabat

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba şifreyi bekliyoruz

Lampetia

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Şifreler gönderildi güle güle kullanın