Megane III Yakıt kalitesi

BOGA

Güray BOĞA-İZMİR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
GTL+ kullanmıyormuydun?

Ben her zaman shell'den vpower alıyorum veya GTL+.

Aracıma vpower'dan sonra GTL+ koyduğumda motordaki sasıntılar ses azalıyor ve tabii motorun performansında küçükte olsa bir artış söz konusu.

GTL+ Aldığımı hiç hatırlamıyorum ama bende duydum bunun daha iyi olduğunu şu depo bi boşalsın da gidip GTL+ alayım o zaman araç kendine gelsin bi :eyv

alper5

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
GTL+ Aldığımı hiç hatırlamıyorum ama bende duydum bunun daha iyi olduğunu şu depo bi boşalsın da gidip GTL+ alayım o zaman araç kendine gelsin bi :eyv

GTL+ depona koyduğunda bir kaç km sonra farkını hisedersin.

16-UğUR-55

Uğur Kaymak,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
GTL+ kullanmıyormuydun?

Ben her zaman shell'den vpower alıyorum veya GTL+.

Aracıma vpower'dan sonra GTL+ koyduğumda motordaki sasıntılar ses azalıyor ve tabii motorun performansında küçükte olsa bir artış söz konusu.

GTL kullanıyorum. Ama bazen bizim ilçede GTL olmadığından V power almak zorunda kalıyorum.

BOGA

Güray BOĞA-İZMİR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracımın nihayet bugün deposu bitti ve 2-3 saat önce tavsiyeleriniz üzerine 'Shell V-Power +GTL' yakıt aldım gerçekten fark ediyor yani 10-15 sonra aracımın o hantallığı gitti sanki kuş gibi hafifledi resmen ve arkadaşlar inanın yakıt ortalamam 7.6'lara kadar çıkmıştı Shell'den yakıt aldıktan sonra bu ortalamam şuan 6.5'e indi yani 2-3 saat kullanımda bile bu kadar fark etti... Bunları paylaşıyorum çünkü benim gibi hata yapan arkadaşlar varsa bundan vazgeçsin... :)

16-UğUR-55

Uğur Kaymak,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracımın nihayet bugün deposu bitti ve 2-3 saat önce tavsiyeleriniz üzerine 'Shell V-Power +GTL' yakıt aldım gerçekten fark ediyor yani 10-15 sonra aracımın o hantallığı gitti sanki kuş gibi hafifledi resmen ve arkadaşlar inanın yakıt ortalamam 7.6'lara kadar çıkmıştı Shell'den yakıt aldıktan sonra bu ortalamam şuan 6.5'e indi yani 2-3 saat kullanımda bile bu kadar fark etti... Bunları paylaşıyorum çünkü benim gibi hata yapan arkadaşlar varsa bundan vazgeçsin... :)

evet. farkı kullandıkça daha iyi anlarsınız.

alper5

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
GTL+ Hayatır :)

MatraX_07

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ucuz mazot cebınden cıkacak fazla para demektır
bence kalıtelı ve uygun yerden al gözun arkada kalmasın

gazi

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaslar ben opetten alıyorum euro disel baskada hiç yakıt koymadım içine aracım 2400km daha.euro dizel nasıl acaba.tüekiyede en cok denetlenen opet dediler bende ondan alıyorum.shell power mi tavsiye edersiniz,opet euro dizel mi.megane 3 ten öncede hiç dizel araba kullanmadım.

alper5

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaslar ben opetten alıyorum euro disel baskada hiç yakıt koymadım içine aracım 2400km daha.euro dizel nasıl acaba.tüekiyede en cok denetlenen opet dediler bende ondan alıyorum.shell power mi tavsiye edersiniz,opet euro dizel mi.megane 3 ten öncede hiç dizel araba kullanmadım.

Aracınıza Euro disel den başka yakıt kullanmamınız gerekiyor. Opet, Shell, BP vb benzin istasyonları euro disel yakıtın adını vpower, super disel gibi isimler vermekteler ve içlerine katkı maddeleri koymaktalar.
Benim deneyimlerime göre opet iyidir fakat duman atar ve Opete tek bir çeşit euro disel yakıtı vardır. Ben herzaman Shell kullanmaya tercih ederim Vpower (STD euro diseldir), GTL+ (katkılı euro disel)performans verir araca ve daha sesiz sarsıntısız çalışır. Ayrıca shell de FuelSave diye bir yakıt var o kamyonet minibusler için kullanılır aracınıza ondan almayın.