Megane IV HB 1.5 DCi EDC - Gaz pedali arada bir tepkisiz kaliyor

fatihdkcn

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba,

Konuya bir harekette ben vereyim,
Rampa yukarı çıkarken arabanın devirlenip hızlanmaması ve rampa aşağı inerken yığılma maalesef bende de var. Bunla ilgili geçen hafta servise bıraktım Debriyaj seti değişti garantiden ama değişme sebebi şanzımanın kaçırmasından dolayıymış benim şikayetimle ilgili değilmiş. Tabi benim şikayetim hala devam ediyordu bugün tekrar bıraktım hem gün içinde teste çıkacaklarını hemde Renault ile görüşüp ne yapılabileceğini soracaklardı. Bakalım şimdilik haber bekliyorum

muska35

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
@Fatihdkcn servis arizayi tespit edebilir insallah ben aracimi defalarca goturdum bu sorundan dolayi ama hic bir cozum bulunamadi problem yok diyerek konuyu kapatiyorlar. Eger sorunun ne oldugu tespit edilirse paylasirsaniz sevinirim

fatihdkcn

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Valla aynı gün servis tekrar teslim etti tekrar şanzıman yazılımını yüklemişler ve vitesi öğretmişler, şuana kadar herhangi bir aksilik olmadı ama olurda yaparsa servis artık şanzıman beynini değiştireceğiz diye söyledi. Video çekmek için kolluyorum şu sıra rampalarda herşey hazır bekliyorum ama olmuyor çünkü servise anlatırken ne olduğunu tam anlayamıyorlar, iyice anlatmama rağmen. ama bugüne kadar bütün sıkıntılarımda yardımcı oldu bu böyle diyip göndermedi hiç

fatihdkcn

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
@Fatihdkcn servis arizayi tespit edebilir insallah ben aracimi defalarca goturdum bu sorundan dolayi ama hic bir cozum bulunamadi problem yok diyerek konuyu kapatiyorlar. Eger sorunun ne oldugu tespit edilirse paylasirsaniz sevinirim

Maalesef 1 hafta sonunda yine yaptı tam rahatlamıştım artık yapmıyor iyi bari derken bugün tekrar oldu :/

muska35

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende de ayni sekilde oluyor guncelleme yapiyorlar yazilim yapiyorlar bir sure cok guzel ama sonrasinda tekrar basliyor. Anladigim kadariyla her aracta olmuyor azicik sans isi gibi bir sey bu problem ama oldugunda da cozumunu bulamiyorlar. Esimin sirket araci cunku sedan 1.5dci edc icon yine onda hic bir sikinti yok mesela