Megane Lastik Konusu

linebacker

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar merhaba,

Megane 4 araçlarda 18' jant seçeneği sunuluyor. Bu jant ile 225/40 R 18 Continental ContiSporContact5 lastik kullanılıyor. Bu lastik hamuru dayanıklılığı düşük bir performans lastiğidir. Yol tutuşu ve frenleme mesafesindeki performansı iyi olmasına rağmen dayanıklılığı çok düşük. Özellikle çok ince yanaklar sebebiyle patlama/zarar görme ihtimali çok yüksek. Genel olarak değişim süresine bakarsak 20.000 km civarlarında. Araçlarımızda stepne olarak 205/55 R 16 yani daha küçük (çap farkı 5mm) bulunuyor. Allah göstermesin lastik patlaması durumunda çok kısa mesafelerde kullanmaya gayret edin.

Aynı lastiğin bir tanesinin fiyatı 784 TL + KDV şeklinde :) Ek olarak Continental bayilerinde çok zor bulunuyor. Yakın zamanda lastik patlaması konusu yaşadığımdan edindiğim tüm bilgileri paylaşmak istedim. Siz siz olun asfalt dışında çok çok az bozuk yollarda bile bu lastiği kullanmayın.

Eğer yapabiliyorsanız (ben bu yöntem için jant arıyorum) kendinize aynı ölçülerde bir stepne yapmanızı tavsiye ederim.

Michael Owen

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
18 jant lastikler genelde çabuk patlıyor bunun için run flat lastik kullanmak daha iyi olur hem patlayınca yoldan çıkarmaz hemde 80 km gitme imkanı tanır

Umutgulen66

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaş haklı.bende aynı ebatta jant ve lastik kullanıyorum.bnde iki kere lastik patlattım