Megane rölanti sorunu

Adnann

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Megane 1.6e sahibiyim arkadaşlar rölanti 5 senedir tutmuyor neden neden nefret etmeye başladım arabamdan yardım arkadaşlar. Bu arada herşeyi denedim sadece motoru açmadım sübap falan deniyor. Son çare o kaldı

Grimlord

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hocam hangi işlemler yaptınız acaba çözmek için?

Emre3444

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Pompa üzerinde bi kahverengi müşür var sizde benzinlide varmı bilmiyorum ama onu bi kontrol ettirin derim

Adnann

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar. Rölanti valfi degişti kelebek temizleme yapıldı. Bu ikisi ama aracım lgpli eski sistem. Rölanti sorunuda hem benzinde hemde lpgde hatta lpgde stop ediyo rölanti tutmuyo. Bu arada ben danimarkada yaşıyorum arkadaşlar dil konusunda yanlışım olursa affedin.

Adnann

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Son kararım netten edindigim bilgilere göre sübap. Ya degişicek yada ayar yapılacak. Ne dersiniz arkadaşlar

Grimlord

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
valf degistirdikten sonra ayar yaptınız mı lpg için?

bu arada aynı sıkıntı bende de vardı,manifold contası ve kelebek contası degisti,sorun çözüldü,bence subaptan önce bunları yaptırmanızda fayda var

Adnann

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kardeşim bana yine masraf çıkardın. Ama benzindede rölanti tutmuyo o yüzden tek umudum sübaplar. Oda olmassa satıcam.

Grimlord

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hocam yüksek ihtimal aracınız emme veya kelebekten hava alıyor,temizlenirken contası kontrol edildi mi acaba?

Adnann

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bilemiyorum ama oradaki hortum lpgden dolayı patlamıştı bende bantla sarmıştım. Ama dedigini yarın yapıcam sagolasın.

Grimlord

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
contalar zaman geçtikçe aşınıyor,ordan hava almaya başladıgında araçta teklemeler,gaz yememeler,rölantide sapıtmalar meydana geliyor.inşallah bu dedigimle çözersiniz,çünkü fazla masraflı parçalar değil.