Megane Sedan inceleme-test videosu

Harun Hoca

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Fiyatları ne olur bilmiyorum ama C segmentinde başarılı bir araç olmuş. Fluence gibi sadece rent a car ve şirketlere filo için tasarlanmış bir araç gibi görünmüyor. Bireysel ve seçici kullanıcı kitlesi de düşünülmüş. Sedan C sınıfı bir araçta masajlı koltuklar, 5 farklı sürüş modu, arkalar da dahil aracın kapılarında ve iç mekanda değiştirilebilir ambians aydınlatması gibi detaylar alışık olmadığımız tarzda sunumlar olmuş. Ben beğendim. Yavru Talisman olmuş adeta. D segmenti talismana ulaşamayacak olanlar için güzel imkan. Ancak ucuz olmayacağı muhakkak, bununla birlikte astra sedan, corolla ve jettaya iyi bir alternatif olmuş. Şahsen bu segmentte bir araç alacak olsam megane sedan ilk tercihim olurdu.

Harun Hoca

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yeni yeni arz-ı endam edecek olan Renault Megane sedanlar gayet iyi hoş araçlar bence. Fluenceden sonra yeni bir soluk getireceği muhakkak. Fluence hep şirket aracı, yol tutması sınırlı deyim yerindeyse kütük gibi araçlar olarak nam saldı, en azından ben öyle biliyorum. Ancak megane sedanlar icon donanım da olsa çok dolu bir araç sayılmaz. Oldukça boş araçları full diye satıp üzerine opsiyon alın diyorlar,yeni satış stratejisi bu oldu sanırım. O kadar berbat bir şey ki... düşünebiliyor musunuz, bözyle rezalet mi olur? Stepne bile opsiyon, metalik renk bile opsiyon !!! Açık söyleyeyim icon donanım + tüm opsiyon olarak sunulanlar :
• 8,7’’ Dokunmatik Ekran
• Head Up Display
• Kontrol Paketi: Eller Serbest Park sistemi & Kör
Nokta Uyarı Sistemi & 360 park destek sistemi
• Sürüş Paketi: Adaptif Cruise Control & Şerit Takip
Sistemi & Güvenli Mesafe Uyarı Sistemi & Aktif Acil
Fren Destek Sistemi & Otomatik Uzun/Kısa Farlar
• 18’’ Alüminyum Alaşımlı Jantlar
• Elektrikli açılır panoramik cam tavan
• Deri Döşeme
• Metalik Renk
• Stepne
olmadıkça megane sedan çok sıradan bir araç. Opsiyonların tamamı da 20 bin TL yi geçiyor. Varın gerisini siz hesap edin.