Megane sedan mi? Kadjar mi?

Baturalp

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar yeni megane sedan icon 1.5 dci edc ile kadjar 1.5dci edc arasında kaldık. Aslında donanımlar birbirine denk gibi birinde olan digerinde yok o yüzden ikiside cezbediyor. Ama test sürüşünde kullandığımız kadjar(19 inc) cok ses aliyordu. Sanki pencere açık gibiydi. Ama megane(18 inc) cok sessizdi. Motor sesi bile gelmiyordu. Bu gibi farklar ve kadjarin pahali olmasi megane a yonlendirdi bizi. Ama yine aradayiz. Sizlerin onerileri nedir. Megane ve kadjar kullanicilarinin tavsiyelerini bekliyorum Teşekkürler ..

ferhat0316

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kadjarın megana göre üstünlüğü yüksek ve daha geniş olması. Onun haricinde diğer yönlerden megane daha üstün. Yol tutuş, izalasyon, sürüş pozisyonu, orta konsol, ivmelenme , sürüş modları ve bunun gibi bir çok özelikte megane üstün

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

karacan

Taylan AYDIN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bir flu yani sedan kullanıcısı olarak megane diyorum

nefees

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evet arkadaşlar bende bugün gidip bir bayi de iki aracıda inceledim, kafam karışık hala.<br>1- Kadjarın bazı eksikleri olduğunu düşünüyorum. Örneğin fena şekilde trim sesi geldiği (vites bölümünden) test videolarında söyleniyor. Ayrıca dört camın tek tıkla açılıp kapanmaması, ekranın o koca gövde de çok küçük kalması, torpidonun ışığının olmaması (gerçi 2017 modelde vardı ışık) vb. Ama SUV araç işte heybeti görseli çok iyi. Ve kısa süre sonra makyajlanıp yenileceğini düşünerek (offff keşke bekleseydim diyeceğimi düşünüyorum) <br>2- Megane Sedan da dürüst olmak gerekirse hoşuma gitti. Çok daha teknolojik daha konforlu ve daha rahat bir araç ve test videolarında genel olarak bep,ğenilen bir araç (tabiki bazı eksileri var).<br><br>Kısacası bende çok kararsızım. Lütfen Kadjar ve Megane Sedan kullanıcıları muhakkak yorum yapın.

karacamelih

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yorumsuz :) trim sesi bende yoktu 2015 ağustosta aldım kadjarı, olan araçlardada servis kesiyor. ekranda bütün araçlarda olan ebatlarla aynı, sadece renault meganelarda bu ebatları yukseltti. ben memnunum. megane hiç binmedim konfor olarak yorum yapamam. suv bi araçtan sonrada sanırım sedan bi araca binemeyeceğimi anladım.

Oknlksy

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İki araca da binen birisi olarak konuşuyorum. Kadjar şu anda piyasada en cok tercih edilen bu tartışmasız. Çünkü satışa koyduğum günden 2 gün sonra nereye istediğim fiyata satıldı maşallah. Suv istiyorsanız Kadjar. Tek eksiği 2015 çıkışlı ve anahtarsiz girişi düğmeye basmalı ve yan ayanlar otomatık açılmıyor. Megan4 sedan 2016 çıkışlı ve bu sorunlar çözülmüş ve büyük ekran... ikisi arasında tercihim sedan olurdu daha uygun fiyat daha yeni teknoloji

ihsanTR

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
her ikisini de kullandım. Kullanışlılık derseniz, yüksek olması, inip binme kolaylığı, bagaj kullanım kolaylığı, görüş mesafesi vs. ile Kadjar daha iyi.

Megane ise daha yeni çıkan bir araç olması sebebiyle birkaç teknolojik yenilik var. bence en önemlisi de aktif cruise kontrol. bunun dışında kayda değer bir artısı olduğunu düşünmüyorum. Bana göre ayna katlansa nolur, ekran biraz daha büyük olsa ne olur. SUV kullanmanın keyfi yanında çok gerekli olmayan detaylar bunlar.