Megane soğuk motor sorunu

KangooZH

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
hayır rolanti valfi öyle çalışıyor zaten.
benzinde yapıyor mu bunları, benzinde yapmıyorsa lpg sisteminde arayacaksın sorununu
Arkadaşım zaten sorun benzinde lpgye geçene kadar araç ısınıyor sorun düzeliyor

maccoder

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim megane 2 de de ayni senin bu sorunundan var sabah ilk calistirmada soguk motorda aynen boyle gaz yemiyor ve stop edecekmis gibi rolanti dusuyor sorunu bulursan benimde isime yarayacak buyuk ihtimal rolanti musuru varmis onu temizleyip takin dediler banada ama ben motorda yerini bulamadim

GT-I9001 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

cold

Kerem Uluca,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aynı problem bendede vardı ilk çalıştırmada marş kapma herşey normal sonra gaz yemiyordu bobin çıkmıştı ağrızası :S elektiriği nerden aldılarsa lpg için oraların üzerinde durmak gerekiyor ben yarın aracı bi elektirikçime götürücem enjeksiyon kobloları haşat durumda yeniden hat çektirip yaptırıcam bunuda bi sorarım elektirikçime ama oda bobin der diye tahmin ediyorum :)

babyolog

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bobinler zaten yeni ateşlemeden yana olacağını sanmıyorum ben

Benim megane 2 de de ayni senin bu sorunundan var sabah ilk calistirmada soguk motorda aynen boyle gaz yemiyor ve stop edecekmis gibi rolanti dusuyor sorunu bulursan benimde isime yarayacak buyuk ihtimal rolanti musuru varmis onu temizleyip takin dediler banada ama ben motorda yerini bulamadim

Rolanti sensörü yok sizin araçta gaz kelebeği kendini açıp kapatıp ayarlıyor rolantiyi

KangooZH

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
aynı problem bendede vardı ilk çalıştırmada marş kapma herşey normal sonra gaz yemiyordu bobin çıkmıştı ağrızası :S elektiriği nerden aldılarsa lpg için oraların üzerinde durmak gerekiyor ben yarın aracı bi elektirikçime götürücem enjeksiyon kobloları haşat durumda yeniden hat çektirip yaptırıcam bunuda bi sorarım elektirikçime ama oda bobin der diye tahmin ediyorum :)

Kerem bobinler orjinal alman beru sıfır alındı ve bujilerde sıfır ;) Bundan önceki bobinlerdede böyle yapıyordu değişti gene aynı.Artık yapılabilecek bütün şeyleri denedim yaptım,son bir kez daha armağanın dediğini yapıcam lambda'nın kablosunu söküp öyle çalıştırıcam,inşallah ondandır. [MENTION=14823]maccoder[/MENTION] aracın kelebek emme temizlendi,contaları oringleri değişti ateşlemede sorunsuz.Rölanti motorundan bahsedersek,devirde dalgalanma kasılma,oynama stop etme gibi hiçbir problem yok

maccoder

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kerem bobinler orjinal alman beru sıfır alındı ve bujilerde sıfır ;) Bundan önceki bobinlerdede böyle yapıyordu değişti gene aynı.Artık yapılabilecek bütün şeyleri denedim yaptım,son bir kez daha armağanın dediğini yapıcam lambda'nın kablosunu söküp öyle çalıştırıcam,inşallah ondandır. [MENTION=14823]maccoder[/MENTION] aracın kelebek emme temizlendi,contaları oringleri değişti ateşlemede sorunsuz.Rölanti motorundan bahsedersek,devirde dalgalanma kasılma,oynama stop etme gibi hiçbir problem yok

Benim bobinlerin 2 si basinda yesil etiket var diger 2 si gri krem gibi kapakli soguk motorda rolantide gaza basinca dalgalanma yapiyor bazen ilk calistirmadan sonra stop ediyor lambda senseru su egsozdaki sensoe mu acaba bende deniyeyim cikartip

cold

Kerem Uluca,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kerem bobinler orjinal alman beru sıfır alındı ve bujilerde sıfır ;) Bundan önceki bobinlerdede böyle yapıyordu değişti gene aynı.Artık yapılabilecek bütün şeyleri denedim yaptım,son bir kez daha armağanın dediğini yapıcam lambda'nın kablosunu söküp öyle çalıştırıcam,inşallah ondandır. @maccoder aracın kelebek emme temizlendi,contaları oringleri değişti ateşlemede sorunsuz.Rölanti motorundan bahsedersek,devirde dalgalanma kasılma,oynama stop etme gibi hiçbir problem yok

lambadayı sökersennnn başına geliceği yazım araç düzelmiyecek artı gaz bi yiyip bi yemiyecek iyice sapıtıcak ve hani bi süre sonra aracın düzeliyodur ne kadar gidersen git düzelmiyor o şekilde.. çünkü aynı şikayetten muzdariptim ve o yoluda denedim :) sadece lamda arızası diye beyne düştü hani işe yaramadı. bi bak bakalım öylede dene ama egsozdan patır putur ses geliyor ben yakamıyorum bi şeyi şeyleri diye söylüyor.ama dediğim gibi zamanında mı bi problemi var yoksa ateşlemesinde mi onu bilemem arabayı dinle bu gaz yememe olduğunda hafif bi titremede olması lazım eğer yok olmuyor diyorsan bambaşka bi şeydir o zaman :)

ArMy

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
lambadayı sökersennnn başına geliceği yazım araç düzelmiyecek artı gaz bi yiyip bi yemiyecek iyice sapıtıcak ve hani bi süre sonra aracın düzeliyodur ne kadar gidersen git düzelmiyor o şekilde.. çünkü aynı şikayetten muzdariptim ve o yoluda denedim :) sadece lamda arızası diye beyne düştü hani işe yaramadı. bi bak bakalım öylede dene ama egsozdan patır putur ses geliyor ben yakamıyorum bi şeyi şeyleri diye söylüyor.ama dediğim gibi zamanında mı bi problemi var yoksa ateşlemesinde mi onu bilemem arabayı dinle bu gaz yememe olduğunda hafif bi titremede olması lazım eğer yok olmuyor diyorsan bambaşka bi şeydir o zaman :)

Lambda sensörünün soketini sökünce araç beyni sabit değer okuyacak.O değer de 400mV civarı bi değer.En azından sensör bozuksa 1000mV üzeri değer okur onun farkını görür.Sadece denemelik yapıcak sürekli sökmesi zaten uygun karışımın yakalanmasını engeller.Bu sadece arıza tesbit yöntemi..Veya clipe bağlayıp kaç mV değer okuduğuna bakılabilir.1000üzeri okuyorsa bozuktur sensör.

KEREM

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aynı sorun bendede war , motor soğukken gaz yememe , isteksizlik , geç toplama , birden atılma sorunu war , ama yaklaşık 2 3 dakika motor çalıştımı normale dönüyor , sorunu çözen arkadaşlar bilgilerini paylaşırsa çok süper yardımcı olurlar =)

Onur Gönüllü

RENAULT MAİS SERVİS DANIŞMANI,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
inş beyinden kaynaklanan birşey yoktur yoksa baya maliyetli.