Megane xenon hakkında

ahmetcancil

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İyi akşamlar arkadaşlar. Megane 3 aracımın uzunlarına xenon takmak ıstıyorum kısalarında mercekler var uzunlarındaki sarılar sellektör yapınca sırıtıyor ve merceğin netliğini kapattığından dolayı böyle birşey yapmak istiyorum. Aracım halen garanti kapsamında böyle bır operasyon garanti dışı bırakır mı? Ve gerek araç beyni olsun gerek aku olsun bir zarar görürmuyum?

Onur Gönüllü

RENAULT MAİS SERVİS DANIŞMANI,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aydınlatma kısmnda çıkan herşey garanti dışı olur ama salınca amortisör motor garantiye devam eder...

SinanSoylu

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
akuyle ve arac beyniyle ilgili bi sikinti ben hic duymadim gormedim ama garantiyi bozuyor

barisbuldu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Xenonu sordum hic bir sorun olmaz hatta merceksiz tak dediler serviste merceksiz istemedigimden ve param bi xenona yetmediginden dolayi beyaz ampula bas koydum ondada garanti disi kalmiyormus serviste taktirdim hatta

imaparatoR-9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
uzunlarda xenon bi işine yaramaz ki selektör yapamazsın balas ısınmadığından gerekli aydınlatmayı sağlayamacaktır ve uzunlara taktığınız xenon karşıdan geleni yüksek derecede rahatsız edecektir tavsiyem osram nıghtbreaker beyaz ampul

Onurksk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merceksiz farda xenon kullanmak zaten kısalarda bile karşı tarafı kör ederken uzunlarda nasıl olur gece hiç düşünemiyorum

ahmetcancil

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Amacım karşı tarafı rahatsız etmek değil tamamiyle yanlış anlaşılmışım, uzunları yakınca sarı ampuller inanılmaz sırıtıyor ve mercegin kalkmasının bir önemi kalmıyor. Uzun farlar görüş açısını arttırmak ve karşı tarafa dikkat etmesi gerektiğini bildirmek amacıyla kullanılır diye düşünüyorum. Bu nedenlerle faydalı olucağı kaanatındayım. Blast ısınması konusuna gelince söylediklerinizde haklısınız. İlk açtıgımda 5 sn gibi bir süre geçtikten sonra zaten kendine gelecektir ve bu ısınma yarım saat sürer diye düşünüyorum. Tek sorun teşkil eden söylediğim gibi garanti dışında kalması ve herhangi bir arıza çıkarmasıdır. Cevaplarınız için teşekkürler.