Megane yağ eksiltme

ahmetb

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
:asabi

Herkese merhaba..
2015 model megane hb 1.6 cvt benzinli aracım 22500 km boyunca 4 defa yağ ikaz lambası yandı. MAİS ısrarla normal diyor ve sürekli yağ doldurup beni göndermeye çalışıyor. İlk bakımda(18500) not alıp kontrol edelim denildi. 22500 de yine ikaz lambası yandı ve servise tekrar gittiğimde yine normal diyorlar. Aracı yağ eksilten başka kimse var mı? Varsa çözüm olarak ne önerirsiniz?

sempati1905

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hocam mrb anladıgım kadarıyla aracını sıfır almıssın boyle bı olay la ılgılı forumda yazımız mevcut anlattık sıfır araclarda motor rodaj suresını tamamlayana kadar yag eksıltebılır tabı her sıfır arac ta bu gorulmez ama dedıgım gıbı rodaj suresı bıtene kadar yag eksılte bılır periyoduk olarak bellı gunlerde kontrol edın

ahmetb

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
eyvallah hocam fakat aracımın yağı 18500 de dolduruldu 22500 de yine yağ ikaz lambası yandı. Rodaj süresinin bu kadar sürmemesi gerekir.

Bu arada yeni konu başlığı için kusura bakmayın...

bambam11

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
eyvallah hocam fakat aracımın yağı 18500 de dolduruldu 22500 de yine yağ ikaz lambası yandı. Rodaj süresinin bu kadar sürmemesi gerekir.

rodaj diye bir şey yoktur diyen bir uç kısım, araç 25000 e gelmiş rodajı hala bitmemiştir diyen diğer uç kısım. Otomobille ilgili otorite bir kurum tanımlar sözlüğü yayınlamalı.

Uğur

Yönetici
Başkan
33-Mersin
Bence normal bir durum değil.Yağ lambasını yakacak kadar yağ eksiltiyorsa ben o aracı o servisten kesinlikle teslim almam.Bu haliyle motor ömründe ciddi sorun olmuştur şu ana kadar.ilk bakıma 20 bin km de çağırıyorlar , bu bile mantıksızken 22 bin km de 4 kere yağ bitmesini bana kimse normal diyerek anlatamaz.

sempati1905

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

hocam kusura bakma ozur 22500 km ben 2500 km olarak okumusum ozur senın aracın rodaj suresı dolmus bıle evt 22500 km yag eksıltmesı normal degıl ıyıce kontrolden gecırmen gerekır cok our arkadsalar tamamen km yanlıs okumaktan

ahmetb

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Öncelikle çok teşekkürler..
Fakat servis bunu sorun olarak kabul etmiyor. Israrla normal diyor. En son servise götürdüğümde yine yağ ekleyelim dediler. Bende kabul etmedim. Renault Türkiye ve Fransa ya yazdım fakat arabanın şuan arabanın yağ seviyesi kritik. Ne yapabilirim.

sempati1905

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Fakat servis bunu sorun olarak kabul etmiyor. Israrla normal diyor. En son servise götürdüğümde yine yağ ekleyelim dediler. Bende kabul etmedim. Renault Türkiye ve Fransa ya yazdım fakat arabanın şuan arabanın yağ seviyesi kritik. Ne yapabilirim.
hocam bu yag eksıltme olayını ben tempralarda gormustum onların yag eksıltmesını normal olarak goruyordu ustalar servısler ama renolarda ne gordum nede duydum aracınızı park ettıgınız zaman yerde hıc yag gordunuz mu tıpadan kacırıyor olmasın yada cartelde yaglanma varmı cunku yag eksıltmesı normal degıl 22 500km lık aracın motoru daha şurup gibi saat gıbı olmalı servıs dısında baska bı ozel servıse goturmenızı tavsıye ederım bosch servısı felan

ahmetb

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Park ettiğim yerlere dikkat ediyorum ama yağ göremiyorum. Cartelde de yağlanma göremedim.

AŞiKaR

Reşit Karataş , 2013 Fluence dCi,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Sikayetvar.com Üzerinden Şikayet Bildirin Dönüş Yaparlar Size...