Megane Yol Tutuşu Nasıl ?

boragokcan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar forumda yeniyim, 2010 model aut.model 1.5 Dci sedan araç aldım. Sattığım Pego 307 1.4 Hdi den sonra Megane bana süper geldi. Forum çok faydalı emeği geçenlere teşekkür ederim. Kronik sorunlar var her araçta az çok olur bunları öğrendim.Benim merak ettiğim biraz yumuşak olan süspansiyonlarıyla meganların virajlı yollarda yol tutuşu nasıl, yeni continental conti premium 5 lastik aldım oldukça 195 65 15 lastiklerdende çok memnunum. Aracı aldıktan sonra limitleri zorlayacak kadar sürme fırsatım olmadı. Frenlemesi, yol tutuşu, nasıldır ? limitleri nedir ? Hb olanlar değil sedanın yol tutuşunu sıkıntı çıkararcağı limitlerini öğrenmek isterim. Tabi yol tutuşunu tutup golf le focus la kimse mukayese etmesin, ben sizlerin megane yol tecrübelerini öğrenmek istiyorum.

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
Hb ile 70 90 ile sert sayılır derecedeki virajlara rahat girebiliyorum. Fakat yolun ıslak olmaması kaydıyla. Sedanların da kolay kolay arkasını atacağını sanmıyorum. Pejodan sonra size genişlik bakımından makam arabası gibi gelmiştir. Authentique donanım bakımından boş olduğu için, en sorunsuz versiyonudur. Aracınız hayırlı olsun.

Htmakina

Hakkı TAM, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracınız hayırlı olsun. 2 sene boyunca 2008 model megane expiression'la uzun yollar yaptım. Virajlarda çok araç solladım ve hiç sıkıntı yaşamadım. her aracın yol tutuşu kullanan kişiye göre değişebilir şöyle ki, viraja giriyorum diye birden hız kesmeye kalkan veya panik halinde son anda viraja sert girmeye kalkan şoförle direksiyon hakimiyeti düzgün bir şoförün kullandığı araçların viraja girişi farklıdır. Ama dediğim gibi normal standartlarda meganın yol tutuşu oldukça iyidir. Keyifli paylaşımlar.

boragokcan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracı alalı 1 ay oldu acil olan triger değişimi ve filtre değişimlerini yaptırdım, usta ön takımların değişmesi gerektiğini söyledi elim sıkışık olduğunu söyledim 2,3 aya kadar parçaları al gel dedi. Amortisör takozları, z askı rotili, rot başlarıi, ön salıncaklar değişicek. Şuan araçla çukur tümsek geçtiğimde kütür kütür alttan ses geliyor bu sorun aracın fren tutuşunu yol tutuşunu ne kadar etkiler ? Dün 80 km gibi biraz hızlı geldiğim çok az eğilimi yolda kavşağa doğru ani frende aracın önü biraz savurdu zor topladım