Megane1 sağ konsol içinden gelen vik vik sesi

kalliffe

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar merhaba benim megane1 1.6 a16v 2001 rxt sağ ön torpidonun arkasından bi yerden vik vik ses geliyor yavaş giderkende hızlı giderkende bu ses var göğüs içindende olabilir ama eminimki torpido nun arkasından bi yerden geliyor bulamadım yardımlarınızı bekliyorum başına böyle bi olay gelen varsa bilgilendirirse sevinirim

PauLord61

Mehmet İNCE,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ördek sıkışmış olmasın kardeşim vik vik deyince :eek:
Şaka bir yana dostum bir şey soracağım düz zeminde de aynı ses geliyor mu ? Yoksa bozuk zeminde giderken mi oluyor ?

kalliffe

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yok ya düz zeminde yapmıyo hafif eğilimli ve hafif bozuk yoıllarda yazpıyo amaa bi türlü bulamadım. Ördek gibi aynı hehe

PauLord61

Mehmet İNCE,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yok ya düz zeminde yapmıyo hafif eğilimli ve hafif bozuk yoıllarda yazpıyo amaa bi türlü bulamadım. Ördek gibi aynı hehe
Dostum arka tarafta bulunan bağlantı noktalarına WD-40 sprey yağ sürüp birde o şekilde denermisin.:eyv

kalliffe

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ama arkadan değil böyle sanki torpidonun altından yada üstünden geliyo gibi nereleri wd40 la yağlamam lazım tam olarak :sinirli

PauLord61

Mehmet İNCE,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dostum bu alt tarafta torpidonun bağlantı noktalarını , bide görebildiğin ne kadar birleşme yeri varsa bi hafiften sık kardeşim wd 40 ı .

Sent from my iPhone using Tapatalk

kalliffe

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
tamam inşallah yarın ilk iş onu yapıcam teşekkür ederim :eyv

SerCoupe

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
eğer bahsettiğiniz bu ses kuş cıvıltısına benzeyen bir ses ise bende de var. servisten ustalar da test sürüşüyle baktılar ama bir türlü anlaşılamadı sesin nereden geldiği. :)

mehmet_ozturk05

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kardeşim elin yatkınsa torpidoyu sök. Tiz kapaklarını çıkar toplam sağlı sollu 4 adet tork vidası var sök. Torbidoyu düz bir eksende kendine doğru çekerek tamamıyla alabilirsin. Sonrada sese neyin sebep olduğuna bakabilirsin. Aracınla kazasız belasız sürüşler dilerim.

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
6 ay uğraştım arkadaş ben. buldum o ses.
kuş sesi dedim...arabana kuş girmişler dediler...
ördek sesidir dedller )))

forumda var....arayın