Megane2 dynamic airbag ışığı

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
Tamir ettirmeyin. Gidip yenisini internetten alın. Kendiniz bile değiştirebilirsiniz parçanın fiyatı Orjinal Valeo 350 civarında. Sinyal ve far kolları hepsi bereber değişiyor. Sedan ve hb in parçası farklı alırken dikkat edin ;)

eskalen

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim araçta da yanıyor. Sorun ön koltuk altlarında bulunan airbag soketi. biraz oynayınca sönüyor. Koltukla oynandığı zaman yine yanıyor. Soketin değişmezi lazım sanırım.

albaykadir

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim araçta da yanıyor. Sorun ön koltuk altlarında bulunan airbag soketi. biraz oynayınca sönüyor. Koltukla oynandığı zaman yine yanıyor. Soketin değişmezi lazım sanırım.
Hocam senin sorun basit lakin bu sorunun buyuk kismi direksiyon airbag sargi kopmasi

LG-H525 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3214ilhan

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş

albaykadir

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bugün bu sorundan kurtuldum anadolu yakasi umraniye saniyede yaptirdim 180 tl sıkışmış arasina.aylardir gozumun onundeki servis isigi cok sukur yok artik😄

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
Bugün bu sorundan kurtuldum anadolu yakasi umraniye saniyede yaptirdim 180 tl sıkışmış arasina.aylardir gozumun onundeki servis isigi cok sukur yok artik😄

Komple değiştirdinmi yoksa kabloyumu lehimlettirdiniz.

megane2_2004

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Airbag ışığı ile ilgili hep direksiyon sargısından bahsediliyor. Bu araçta 6 hava yastığı, tek airbag arıza ışığı var. Herhangi birinin kablo veya soketinde bir sorun olsa yine aynı ışık yanacak. Özellikle şoför/şoförün yanındaki koltuğunun altındaki kablo koltuk kılıfı değiştirilirken, koltuk ileri geri hareket ettirilirken veya araç temizliği sırasında zarar görebiliyor. Ya da soketin çıkması, paslanması gibi sorunlarla da karşılaşılabiliyor.
Dikkat ettim de airbag sargısını değiştirenler aynı sorunu tekrar yaşıyor. Siz sorunu nasıl çözdünüz?

albaykadir

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Airbag ışığı ile ilgili hep direksiyon sargısından bahsediliyor. Bu araçta 6 hava yastığı, tek airbag arıza ışığı var. Herhangi birinin kablo veya soketinde bir sorun olsa yine aynı ışık yanacak. Özellikle şoför/şoförün yanındaki koltuğunun altındaki kablo koltuk kılıfı değiştirilirken, koltuk ileri geri hareket ettirilirken veya araç temizliği sırasında zarar görebiliyor. Ya da soketin çıkması, paslanması gibi sorunlarla da karşılaşılabiliyor.
Dikkat ettim de airbag sargısını değiştirenler aynı sorunu tekrar yaşıyor. Siz sorunu nasıl çözdünüz?
Hocam cihaza baglayip sorunun nerrden kaynaklandigina baktik kapi altlari saglamdi direksiyondan kaynakliydi. Direksiyon sokulup kopan parca alinip tekrar sarildi

megane2_2004

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hayırlı olsun. RedFox'un dediği gibi yapsaydınız uzun süre rahat ederdiniz. Aynı sorunu yaşamamak için direksiyonu tam çevirip "küt" yaptırmayın :)