Megane2 gaz kesme sorunu

emrhn

Kayıtlı Üye
34-İstanbul
Fren müşüründen önce bence bobinlere baktırın benimde başıma geldi benzer hadise bobinlerden biri arızalı çıktı değiştirdik sorun düzeldi.
Bobinlerde de şahsi fikrim valeo bobinler maisden daha kaliteli

Henüz fren müşrü daha elime ulaşmadı deneyemedim. Muhtemelen hafataya ulaşacak elime deneyeceğim.

Bobin dediğiniz parça dizel araçta da oluyor mu ?

emrhn

Kayıtlı Üye
34-İstanbul
Merhaba,

Yeni orjinal fren müşrü geldi ve taktırdım. Eski müşür takılıyken araç fren "müşrü hatası" ve "gaz potansiyel hatası" veriyodu. Arızaları silsek bile geri geliyodu. Yeni Parçayı taktığımızda iki arızada kayboldu. Aracı dün çok deneyemedim ancak denediğim kadarıyla herhangi gaz kesmesi yaşamadım. Önümüzdeki günlerde daha ayrıntılı deneyeceğim.

Ayrıca aracımda bagaj üstü spoyler vardı ve burada ledli fren lambası vardı. Aracın beynine bağlanan elektrikçi bunu sökmemi söyledi. Akımdan dolayı fren müşrünü bozabileceğinden bahsetti. Bende sonradan taktığım ledli fren lambasını söktüm.

İlerideki durumu sizlerle tekrar paylaşacağım.

Sorun devam ederse bobinlere bakacağım. Ancak 1.5 dci motorda bobin var mıdır varsa hangi parçadır bilgim yok :)

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Merhaba,

Yeni orjinal fren müşrü geldi ve taktırdım. Eski müşür takılıyken araç fren "müşrü hatası" ve "gaz potansiyel hatası" veriyodu. Arızaları silsek bile geri geliyodu. Yeni Parçayı taktığımızda iki arızada kayboldu. Aracı dün çok deneyemedim ancak denediğim kadarıyla herhangi gaz kesmesi yaşamadım. Önümüzdeki günlerde daha ayrıntılı deneyeceğim.

Ayrıca aracımda bagaj üstü spoyler vardı ve burada ledli fren lambası vardı. Aracın beynine bağlanan elektrikçi bunu sökmemi söyledi. Akımdan dolayı fren müşrünü bozabileceğinden bahsetti. Bende sonradan taktığım ledli fren lambasını söktüm.

İlerideki durumu sizlerle tekrar paylaşacağım.

Sorun devam ederse bobinlere bakacağım. Ancak 1.5 dci motorda bobin var mıdır varsa hangi parçadır bilgim yok :)
Bobin yok çünkü Buji yok [emoji16]

emrhn

Kayıtlı Üye
34-İstanbul
Henüz fren müşrü daha elime ulaşmadı deneyemedim. Muhtemelen hafataya ulaşacak elime deneyeceğim.

Bobin dediğiniz parça dizel araçta da oluyor mu ?

Yeni satınaldığım ve şuanda kullandığım orjinal fren müşrü ilk zamanlarda çok güzeldi herhangi bir sorun yaşamıyordum ancak son 1 haftadır özellikle 2 3 gündür araç gaz kesmeye başladı tekrardan. Yani sorun gene kendini gösterdi. Sanırım aracım fren müşrünü yakıyor. Yarım saatlik bir yol gitsem fren müşrü çok ısınıor fakat normali bu şekilde midir bilmiyorum. Kontrol edebilecek arkadaşlar varsa bilgi verirlerse sevinirim.

Artık bu arıza nedeniyle çok sevdiğim aracımdan soğudum. Şubat ayında 7000 tl masraf ederek motor yaptırmıştım. Ancak bu arıza yüzünden aracımı elden çıkarmayı düşünüyorum artık. Çözülemeyecek yada çok uğraştıracak bir sorunla karşı karşıyayım sanırım.

Yaklaşık 1 saatlik araç kullanımından sonra fren müşrü ısınıyor mu deneyebilecek bir arkadaş var ise çok sevinirim.

Kendi tahminim; araç fren müşrünü yakıyor ve bunun sebebini bulmak büyük bir mesele..

Şimdiden teşekkürler.