Megane2 korna calmiyor

musa-kalkan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracın 2005 megane2 dinamik ara ara çalışma sorunu vardı direksiyondan basıyorum tık yok korna çalmıyor yardım edebilirmisiniz

mtyucel

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bildiğim kadarıyla korna ön tampon içinde kalıyor. Su almış, bağlantıları gevşemiş yada sigortası atmış olabilir. Öncelikle direksiyon altı sigorta kutusunu kontrol ediniz.

Ankara / 2007 model 1.5 dci Megane II Expression Faz II Hatchback

orhang

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
korna için tamponun üst tarafını çıkarman lazım. hemen kaput kilidinin önünde soketlerine bak oksit yapmıştır.

musa-kalkan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sonuç

sorun direksyon içindeki tırnaklar hava yastığını sökmek istedim ama tırstım tırnaklı sanırım alt delikten ne ile tırnağı kaldırabilirim kontaklar oksitlemiş veya deforme olmuş olabilir hava yastığını söken oldumu hiç bana anlatabilirmi

YILDIRIM

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
25tl ye dadat korna satıyorlar bide röle 10 tl ye misgibi açmışken değiştirmenizi tavsiye ederim

mtyucel

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar bu ara benimde korna bir çalıyor bir çalmıyor durumda, ilk fırsatta tamponu söküp bağlantıları ve durumunu kontrol etmek istiyorum. Bu sebeple orjinal kornanın kodunu yada tek çift durumunu bilen var mı? Yoksa söküp bakmak mı lazım? Aşağıdaki linkte Renault uyumlu jpt soketli ürünleri buldum. Sesleri ön izleme yapıyoruz ama benim korna bunlar gibi çalmıyor. Tabiri caizse Sütçü kornası gibi benim teneke :D Hella korna mı oluyor yoksa! Aklıma gelen diğer ihtimal 60B012.000.03 kodlu ürün olan yani ince kalın takımı röle ile bağlamış olabilirler. Kesik kesik gelmesi bu yüzden olabilir. Emin olamadım ama ses aracı aldığımdan beri çok zayıf içeriden ben dahi zor duyuyorum. Role ile güçlü bir ses almak lazım diye biliyorum.

http://tr.seger.com/urun-detay.asp?id=8&uid=50#tabs1-js

Ankara / 2007 model 1.5 dci Megane II Expression Faz II Hatchback

Son düzenleme:

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Symbol daki road runner sesine alıştıktan sonra benim aracın korna da dusuk geldi bana :) ilk fırsatta değişmek istiyorum.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

musa-kalkan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Role olmadığından calismiyormus role taktım hem daha güçlü ses hem sorunsuz bir korna oldu