Megane'dan Honda'ya Geçmek!

MURAT10.5

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar merhaba.
2017 Megane 4 icon DCI aracımı 2018 Sıfır Honda HB Sport L benzinli ya da 1.6 Manuel Elegance benzinli sedan ile kafa kafaya takas düşünüyorum.
Böyle bir geçiş sizce nasıl olur? Yapılmalı mı? Yapılırsa artıları ne olur. Ya da yapılırsa eksileri ne olur. Kafam biraz karıştı açıkçası.
Teşekkürler.
,

Aracınızdan memnun değilseniz, kendiniz satın ve honda yı 2. el alın bence.

Evren81

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Megane icon'dan Honda Civic benzine geçmek bana pek cazip gelmedi. En az yakan C sınıfı aracın en dolu modelinden yılın en çok şikayet edilen C sınıfı aracına geçiş yapmak :S
Honda'nın mevcut kampanyaları fena değil ama yine de dizel icon megane'dan geçiş yapacak olsam ya SUV (Tiguan) ya da D (Passat-Insignia) sınıfı araca geçmek isterdim.
Hakkınızda hayırlısı.

Atom

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Günümüzde benzin ve mazot fiyatlari ayni oldugunu dusunursek. Benzinin sizi oek uzecegini sanmiyorum. Kaldiki daha kakite ve gisterisli bir arac. Hic düşünmeyin derim. Benimde aklimda cunki

mstdrms

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Megan 4 110 Hp Dizel 1.5 motor 220 nM Tork
Honda sport 182 Hp Benzin 1.5 motor 220 nM Tork

Yakıtı anlarımda, performans nasıl tatmin etmeyecek onu pek anlamadım?
Meganın üst devirler Sport modda bile bazen cansız olabiliyor. Turbo olmasa bayılacak.
Honda da 182hp e 220tork az geldi bana... Renault 1.2 TCe de bile 130hp ve 220tork.

MX5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

bazdu

Batuhan Dursun BAZDU,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Megan 4 110 Hp Dizel 1.5 motor 220 nM Tork
Honda sport 182 Hp Benzin 1.5 motor 220 nM Tork

Yakıtı anlarımda, performans nasıl tatmin etmeyecek onu pek anlamadım?
Meganın üst devirler Sport modda bile bazen cansız olabiliyor. Turbo olmasa bayılacak.

Honda da sedan da göçük sorunu var HB de yok. Hb modelleri İngilterede üretilen ithal modeller bundan dolayı da göçük derdi yok.
Ayrıca hb sport hondalar turbolu 1.5 benzinli motora sahip

alfa-xxx

F1 Bölüm Sorumlusu,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Göçük sorunu ingilterede üretilen civic lerde de var ,abd üretimi sedanlarda da var.Ülkemizde üretilmesiyle hiçbir alakası yok.Hatta kalitesiz ingiliz üretimi hb lerde daha çok sorun var araştırın.

https://www.sikayetvar.com/honda/honda-civic-hb-c-sutunu-gocuk-problemi

Göçük sorunu C sütunu ek yerine gelen kısımda malzeme farkından kaynaklı ,2019 da makyajlı kasa civic çıkacak onu bekleyin onlarda c sütunu desteklenmiş.

Hondanın servisi pahalı ve garantiden çok şikayetçiler :)

Megane hb yerine civic sedan tercih ederim içi çok daha güzel , ama meganın ekran grafiklerini beğenmiyorsan honda bu konuda seni daha çok üzer.Grafik kötü,çözünürlük düşük ve ağır çalışıyor.

Yürüyen olarak honda çok sessiz ,dizel vuruntusu yok(1.6),cvt tamamen ekonomi ve sessizlik odaklı yoksa honda da 3000 devir üzeri sesli ama 110-120 de bile 2000d/dk gibi gidiyor.

Arkadaşta 1.6 elegance otomatik(cvt) orijinal LPG li var dizelden ekonomik.Aynı performansı vermez ama 120-130 a rahat çıkıyor ve sessiz.LPG uyumu çok iyi.Arkadaşın civic de trim sesi yok hatta oldukça sessiz çizgi geçişleri var çünkü arkalar multilink bağımsız.Aynı yolda 2016 jetta ve 2016 focusdan sessiz.

Elegance donanımı çok zengin,sunroof dan ,koltuk ısıtmaya kadar herşey standart.

Altı çok alçak her hız kesicide duracak kadar yavaşlıyor ,ani hızlanmalarda geç hızlanıyor ,bağırıyor.

Civic in Sedanı güzel, hb civic bence tipsiz megane hb daha yakışıklı :) ancak iç hacim meganedan iyi daha ferah ve elit hissettiriyor.

Civic yakında makyajlı çıkacak sadece ön arka tampon değişikliği var ama eksiklik ve hatalar makyajla düzeltilir unutma .)

Son düzenleme:

EskiJapon

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Megane'dan Honda'ya geçmek gereksiz ve mantıksız. Keza Honda'nın RS versiyonu dışındaki modelleri Megane'nın yanına bile yaklaşamıyor.
Megane'dan devam diyelim ve konuyu kapatalım bence.

İSMAİL 54

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ayrıca şu benzin ve mazot fiyatı aynı seviyede zaten lafnı bi bırakın arkadaşlar ya. benzinle aynı litre yakıtla 600 km. gittiğin yolu dizelde yaklaşık 1200 km gidiyorsun aynı mı oluyor yani.

Zafer09

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
3ay önce fluence dizel aldım ve dizelciyim son hızıda denemedim dizelin tadı benzinlide yok ve fark cok cekiş ve tüketimden yana kışlık lastikle 5.0lt 100km yaptım uzun yol kışlık lastikle 110 120gittim ideal hızlarda

Taner.r

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ayrıca şu benzin ve mazot fiyatı aynı seviyede zaten lafnı bi bırakın arkadaşlar ya. benzinle aynı litre yakıtla 600 km. gittiğin yolu dizelde yaklaşık 1200 km gidiyorsun aynı mı oluyor yani.
Dizel ile 1200km yol yaptığınız şartlarda yeni nesil turbo beslemeli benzinli bir araçla min 1100km yaparsınız. Bizde 1.2 tsi jetta var. Ankara İzmir arası 100-120km ile geldim 675km ve yarım depo yakıt vardı. Eski atmosferik motorlar ile kıyaslamayın.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk