MeganeII turbodan gelen aşırı ses.

Emin072

Emin TURAN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar turbodan aşırı bi şekilde ıslık sesi gelmeye başladı bi anda. normal şekilde değil devire göre artıyo yada azalıo. gazı bıraktıktan yani rolantiye geldiğinde ses yavaş yavaş düşüo 3-4 saniye sonra susuo. gaza bastıkça artıyor. şimdi sorun tam olarak nedir.

Sorun çözüldü Arkadaşlar turbonun içeride dönen pervanesi parçalanıyor, parçalarda motorun içine kaçıo ve kapağı sıkıştırıo sonrada araba stop edio ve bida çalışmıo.. Sonuça gelirsek ;

Sonuç 2.400 tl triger seti.Baskı Balata,kapak taşlama,bujiler,enjektörler,turbo,tüm filtreler dahil olmak üzere baştan aşağı komple yeniledik. Araç mükemmel oldu hiç ses titreme felan kalmadı adete benzinli gibi oldu rolantide ses duyulmuyo motorun,yüksek devirlerdede ses yok.Performans Ve yakıt Değerleri Eskisinden güzel Ve kullanılan tüm parçalar Mais den alındı Hepsi orjinal..

Son düzenleme:

SERHAT YILMAZ

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
turbo hortumunuzda yarık var. yan sanayileri yaklasık 20-30 lira.. benm kangoodada aynı sorun vardı yan sanayi taktım yine yarıldı yama yaptık ole kullanıyorum yine hafiften turbo sesi var ve bnm hosuma gidiyor o yuzden tekrar değiştirme gereği duymadım. buyuk ihtimal aracınız çekiştende düşmüştür. turbo hortumunuzu biran önce değişmelisiniz uzun yola gitmeden önce..

Emin072

Emin TURAN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
turbo hortumunuzda yarık var. yan sanayileri yaklasık 20-30 lira.. benm kangoodada aynı sorun vardı yan sanayi taktım yine yarıldı yama yaptık ole kullanıyorum yine hafiften turbo sesi var ve bnm hosuma gidiyor o yuzden tekrar değiştirme gereği duymadım. buyuk ihtimal aracınız çekiştende düşmüştür. turbo hortumunuzu biran önce değişmelisiniz uzun yola gitmeden önce..
walla içimi rahatlattın :D bi an turbo yu ele aldık sandm . inş dediğin gibi turbo hortumundandr 20-30 liraysa bişey değil .. çok teşekkürler bu arada..

SERHAT YILMAZ

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
walla içimi rahatlattın :D bi an turbo yu ele aldık sandm . inş dediğin gibi turbo hortumundandr 20-30 liraysa bişey değil .. çok teşekkürler bu arada..
yan sanayi taktırmanı tercih etmem. orjinalini al daha iyi. o da 70-80 tl dir. çnkü yan sanayi taktım ilk yokuşta tekrar patladı. umarm sorun turboda değildir eğer turbodaysa yaklasık 400-600 arası bi ücret ödersin..

Emin072

Emin TURAN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yan sanayi taktırmanı tercih etmem. orjinalini al daha iyi. o da 70-80 tl dir. çnkü yan sanayi taktım ilk yokuşta tekrar patladı. umarm sorun turboda değildir eğer turbodaysa yaklasık 400-600 arası bi ücret ödersin..

walla gaza biraz aşırı yüklendim bi an çat yaptı sanki işey kopmuş gibi devir düşer gibi oldu sonra topladı gene sonrada ses çok çıkmaya başladı.. turbo yaksa weya bişey olsa bildiğim kadarıyla duman atıyo araç. arkadaşın aracında yakmıştık turboyu duman atıyodu ozaman :S inş dediğin gibi sadece hortumdandır.. yol bilgisayarındada hiç bişey yazmıyo.

MaLFuRiouS

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
turboyu yemiş araba :eyv umarım ciddi masraf acmaz basınıza.

ApSUVai

B A Ş K A N,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Anıl nerden anladın daha önce başına geldi mi?

SERHAT YILMAZ

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
walla gaza biraz aşırı yüklendim bi an çat yaptı sanki işey kopmuş gibi devir düşer gibi oldu sonra topladı gene sonrada ses çok çıkmaya başladı.. turbo yaksa weya bişey olsa bildiğim kadarıyla duman atıyo araç. arkadaşın aracında yakmıştık turboyu duman atıyodu ozaman :S inş dediğin gibi sadece hortumdandır.. yol bilgisayarındada hiç bişey yazmıyo.

yol bilgisayarında zaten bişe yazmaz sen yine en kısa zamanda ustana götür..

Emin072

Emin TURAN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

arkadaşım yanlış anlamada. az önce ustam baktıgı halde kesin bişey demiyorda. sen daha 2 kelimede çözdün işi walla helal olsun ama biraz fazla biliyosun arkadaşım.

ÖzgürYaşam

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
geçmiş olsun umarım çok birşey çıkmaz..