Mektubum var ıraktan...

civilhunter

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
benim aracım 2014 ağustos çıkışlı onda bile böyle bir işlem olmadı ve 2012 ile 2014 modeller arasındaki farklar diye yayınladığım konuda bile arka kampananın farklı olduğuna işaret etmiştim, sizin 2015 aracınızda bu işlem zaten fabrikadan çıkışlı yapılmıştır diye neredeyse %100 eminim, gönlünüz rahat olsun sorun varsada diğer arkadaşları çağırdıkları gibi sizide çağırırlar. en kötüsü bakıma girdiğinizde konudan bahsedersiniz ve varsa sizinkinde böyle bir durum müdahale ederler.

2012ler olsun 2013 ler olsun bu sıkıntılı olanlardada zaten kaza geçirdim, aracımda şöyle böyle hayati sorun yaşadım diyen duymadım sadece ufak bir önlemdir diye düşünüyorum.

Teşekkürler @Mr.Clio

aykutcann

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Banada Byrsa Mais ten posta ile gönderdiler ancak çok bir sorun olmadığını ve önlem için değiştirdiklerini söylediler. Şuan parça yok ay son u gelin dediler ayrıca.

bgtr

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben aracımı götürdüm sadece fren yaylarını değiştirmişler. Davlumbazların değişimine gerek olmadığını söylediler. Aracını bu mektuptan dolayı götürenlerin hem fren yayları hem de ön davlumbazları mı değişti?

elpida

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben aracımı götürdüm sadece fren yaylarını değiştirmişler. Davlumbazların değişimine gerek olmadığını söylediler. Aracını bu mektuptan dolayı götürenlerin hem fren yayları hem de ön davlumbazları mı değişti?

Cumartesi günü için servisten randevu aldım, sonucu detaylı olarak paylaşırım burada.

bgtr

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Cumartesi günü için servisten randevu aldım, sonucu detaylı olarak paylaşırım burada.

Sonucu bekliyorum hocam.

elpida

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sonucu bekliyorum hocam.

Sonucu yazıyorum; Cumartesi günü aracımı Esenyurt Bika servisine götürdüm. Servis Danışmanı Burak Bey, sağolsun çok yardımcı oldu. Açıklama olarak Fren millerinde bir soru olabileceğinden bunların değiştirileceğini, birde yakıt borulanın kontrol edileceğini söyledi. Servis Kabul Formunda Kırmızı OTS Frenler ve Mavi OTS yazıyor. Faturada ise Kırmızı OTS frenler kısmında Arka fren takımı ve arka teker yağ kapağı LGN ile Ei uygulama özel teknik işlem uygulaması diye bir şeyler faturalandırılmış. Ayrıca Mavi OTS olarak yine Ei uygulama özel teknik işlem uygulaması ile agraf diye bir şey faturalandırılmış. Burak Bey arka fren millerinin değiştirildiğini ve yakıt borusu ile klima borularının arasına ses yapmaması için plastik bir parça eklendiğini söyledi. Araç için verilen Mekanik Kontrol Sertifikasında bir sürü kontrol yapıldığı yazıyor ancak bunların hiç birisinin yapıldığını sanmıyorum zira orada iç ve dış temizliktende bahsediyor ancak aracı yıkamaya bile gerek görmemişler. İzmir'de aracı servise verdiğimde mutlaka yıkayarak teslim ederlerdi ama burada çok baştan savıyorlar. Mektupta bahsedilen yaylı pullar ve davlumbaz ile ilgili herhangi bir işlem yapılmadı. Aracın bakımına iki ay kaldı artık bakımında adam gibi bir servise gider gösteririz, onlar açıklarlar durumu. yapılan işlemlerle ilgili belgeleri tarayabilirsem yüklerim yine bu sayfaya.

elpida

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Servis Kabul Formu
attachment.php

Fatura

attachment.php

Yapıldığı iddia edilen kontroller
attachment.php

Yapılan işlemler dökümü
attachment.php

toprak

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Davlumbaz değişimi fren hortumu davlumvaza takılıyor tam sağ yada solyapınca
sanırım ondan dolayı değişim

haydangeliphuyagidenyolcu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herkese iyi forumlar ve iyi akşamlar. Bugün bana herhangi bir evrak gelmemesine ragmen merak ettim ve aracı aldığım anadolu yakasındaki bayinin servisini aradım. Aracım 2014 eylul cıkıslı 1.5dci 90hp icon. Plakayı verdim ve değişmesi gereken hiçbir parcanın olmadıgını, genel olarak 2014 yaz oncesindeki bazı uretımlerde degisim oldugu bilgisini aldım ve sizlerle paylasmak istedim.