Mercedes A 180 CDI Renault motoru var

utku

Utku GÜLOĞLU,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende de iş aracı olarak A180 CDI var. Motoru EKO Modda iken baya bi hantal, ancak SPORT moda aldığımda sanki o araç gidiyor başka bir araç geliyor yerine.Daha önceki iş yerimde Renault Clio Grand Tour kullanıyordum, o da 1.5 DCI'di ancak şunu rahatlıkla söyleyebilirim, alakaları yok.:eyv

ZL7yXG.jpg

*Burak Yılmazer

Burak Yılmazer,
Başkan
34-İstanbul
Bende de iş aracı olarak A180 CDI var. Motoru EKO Modda iken baya bi hantal, ancak SPORT moda aldığımda sanki o araç gidiyor başka bir araç geliyor yerine.Daha önceki iş yerimde Renault Clio Grand Tour kullanıyordum, o da 1.5 DCI'di ancak şunu rahatlıkla söyleyebilirim, alakaları yok.:eyv

ZL7yXG.jpg
utku ne guzel isin varmis yaa :)))

utku

Utku GÜLOĞLU,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Teşekkür ederim kardeşim ;)

Emre3444

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Karşılaştırmalara bakıyorum bazı yönlerden Tdi üstün ama dayanıksız.Hdi ,Tdi , cdti , multijet vs vs dCi bir çok yönden açık ara önde.Bir tek Toyota ve Honda'dan ümidim yok geriye kalan tüm markalar dCi sürprizi yapmaya müsait gibi geliyor bana ,hele ki Mercedes'ten sonra .. bir gün passat'ın kaputunu bir kaldırıyormuşuz RENAULT yazıyormuş :)

Uğur abi TDİ motor dayanıksız değil TDI motorun bakımları 1 gün geçmeden ve o kilometrede ne değişmesi gerekiyorsa değişmeli triger vs gibi. Bakımları zamanında yapılırsa en az dci kadar belkide daha iyi diyebilirim

Aykut Karabulut

,
Başkan
35-İzmir
Uğur bey keyifli sürüşler dilerim. Allahım kaza, bela ve arıza göstermesin.:eyv

Nothing

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ne kadar saçma yorumlar var bu dci motorlar hakkında milletin zoruna gidiyor nedense bir türlü kabullenmek istemiyorlar. Bu saçma sapan yorum yapan cahil zihniyet ezber yapıyor hep, tabi onlar Mercedes gibi bir devin mühendislerinden bile akıllı :) ne kadar komikler.

*Burak Yılmazer

Burak Yılmazer,
Başkan
34-İstanbul
Ne kadar saçma yorumlar var bu dci motorlar hakkında milletin zoruna gidiyor nedense bir türlü kabullenmek istemiyorlar. Bu saçma sapan yorum yapan cahil zihniyet ezber yapıyor hep, tabi onlar Mercedes gibi bir devin mühendislerinden bile akıllı :) ne kadar komikler.
tercih meselsi ama kime gore iyi kime ne gore degil ama bence dci candir yeni sayilirim dci motor da ama gayet memnunum

Nothing

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
tercih meselsi ama kime gore iyi kime ne gore degil ama bence dci candir yeni sayilirim dci motor da ama gayet memnunum

Tabi ki tercih meselesi zaten herşey bir tercihtir. Benim yadırgadığım olay neden kötüleme peşindeler bu tür olumsuz konuşanların çoğu ya dci motor hiç kullanmamıştır ya da da tamamen kötü kullanımdan hırpalanmış bir araç kullanmıştır. Ne kadar bir motor teknolojisi bilgin var ki çok alakasız yorumlar yapabiliyorsun. Bunlar aslında ne biliyormusun insanlar da hep fanatiklik var ve biri bir boş laf atıyor o ona o diğerine git gide abartılarak dillere geliyor. Ben bir renault fanatiği değilim mesela Allah izin verirse yakında dizel bir bmw almayı planlıyorum, ama dci motor hakkında da hep düşüncelerim aynı olacak çünkü kullandım tek bir arıza almadım çok şükür.

*Burak Yılmazer

Burak Yılmazer,
Başkan
34-İstanbul
Tabi ki tercih meselesi zaten herşey bir tercihtir. Benim yadırgadığım olay neden kötüleme peşindeler bu tür olumsuz konuşanların çoğu ya dci motor hiç kullanmamıştır ya da da tamamen kötü kullanımdan hırpalanmış bir araç kullanmıştır. Ne kadar bir motor teknolojisi bilgin var ki çok alakasız yorumlar yapabiliyorsun. Bunlar aslında ne biliyormusun insanlar da hep fanatiklik var ve biri bir boş laf atıyor o ona o diğerine git gide abartılarak dillere geliyor. Ben bir renault fanatiği değilim mesela Allah izin verirse yakında dizel bir bmw almayı planlıyorum, ama dci motor hakkında da hep düşüncelerim aynı olacak çünkü kullandım tek bir arıza almadım çok şükür.
kesinlimle katiliyorum soylediklerine kulakyan dolma bilgi bu kdr olur hersey gonlunce olur insallah

EndSpeed

Erdem,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben clio 4 ü alırken satış danışmanı babamla bana mercedes bile motoru Reno dan alıyor demişti dahada bir ısınmıştık hemen tabi babamı konuşmaya alınca bende telefondan girip kontrol etmiştim haberin doğruluğunu :)