Mercekli far aydınlatma sorunu

mercekli far aydınlatma problemi

• Kullanılan toplam oy
    17

emre33

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tarihe bakmayı unutmuşum [emoji29]

candeliorman

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bi-xenon ile işiniz çözülecektir bendede clio 3 araç var makyajlı kasa mercek far sorunu yaşadım bi-xenon işinizi görecektir...

clıo522

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
clio 3 lerde kullanılan mercekler kaliteli mercekler değil ve xenon uzun süreli bir çözüm olmaz çünkü araçta kullanılan mercekler halojen far merceğidir ve merceğin içerisindeki reflektör halojen farın yaydığı ısıya ve halojen farın yapısına göre üretilmiştir ve xenon farlar halojenlerden daha fazla ısınacağı için merceğin iç kısımında bulunan reflektör daha erken kararıp aydınlatmanızı düşürecektir birde xenon farın yapısı halojenden farklı olduğu için merceğin odağı tutarmı bilemem tutmazsa ışık eşit bir şekilde dağılamaz ama tutabilirde ve birdfe xenon takacaksanız tavsiyem 4300kelvin olan xenonlardan takın çünkü kelvin arttıkça ışığın lümen gücü düşer en çok verimi 4300 de alırsınız zaten orjinal xenon rengi 4300 kelvindir ,fabrika çıkışı xenon olan araçlardada 4300 kullanılır

RENAULT 9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
clio 3 lerde kullanılan mercekler kaliteli mercekler değil ve xenon uzun süreli bir çözüm olmaz çünkü araçta kullanılan mercekler halojen far merceğidir ve merceğin içerisindeki reflektör halojen farın yaydığı ısıya ve halojen farın yapısına göre üretilmiştir ve xenon farlar halojenlerden daha fazla ısınacağı için merceğin iç kısımında bulunan reflektör daha erken kararıp aydınlatmanızı düşürecektir birde xenon farın yapısı halojenden farklı olduğu için merceğin odağı tutarmı bilemem tutmazsa ışık eşit bir şekilde dağılamaz ama tutabilirde ve birdfe xenon takacaksanız tavsiyem 4300kelvin olan xenonlardan takın çünkü kelvin arttıkça ışığın lümen gücü düşer en çok verimi 4300 de alırsınız zaten orjinal xenon rengi 4300 kelvindir ,fabrika çıkışı xenon olan araçlardada 4300 kullanılır
kesinlikle katılıyorum aynı araç ile aynı sorunları yaşadım en sonunda çözüm bulamayıp pes ettim.led ampül bir miktar iyileştirsede tam çözüm olmadı

RENAULT 9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
çözümü yok malesef bende aynı araç ile aynı sorunları yaşadım çözemedim xenon led aklına ne gelirse yaptım olmadı led bir miktar işe yaradı ama tam olarak çözüm değil.
linkten aracımı ve uygulamayı görebilirsiniz https://www.youtube.com/watch?v=9WrhwDDf4II

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ne kadar cozumu olur bilemiyorum ama ostamin %80 daha fazla isik veren halojen ampulleri var. Kisalarimda hala kullaniyorum. Bu ampulleri aldiktan sonra aervise gidip farlarin kaput icerisindeki ayarlarindan iki tik yukari kaldirdim. Onceden arabanin burnunun dibini aydinlatiyordu sifira da indirsem icerden ileriyi goremiyordum aniden cikan cukurlarin icine duser oldum. Servisten bu ayari yapinca menzil ciddi aekilde uzadi. Bu sekilde arac muayeneden gecmiyor. Tekrar eaki haline getirmek gerekiyor. Far mercekli oldugundan karsi targin gozunu de almiyor. Kendimde denedim sellektor de yemedim somdiye kadar. Ama iceriden menzili arttirinca far ayar tusu ile o zaman goz aliyor.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi