Mercekli halojen fara xenon olur mu ?

blackdiamond

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar aracımızda mercekli halojen far var gece önümü göremiyorum resmen, led ampül de taktım ama bariz bir değişiklik olmadı.. Piyasada satılan xenon’lardan almak istiyorum (D kodlu olanlardan değil H kodlu olanlardan) bu değişimi yapan var mıdır aranızda ya da bu konuda bilgi sahibi olan varda yardımlarınızı rica ederim;

1-xenon taktığımda gece görüşünde bariz fark olur mu?
2-halojen farın olduğu mercekle orijinal xenon farın olduğu mercek arasında fark var mı ?
3-bizim farlar H7 kodlu yine aynı kodlu xenon aldığımda direkt uyum sağlar mı kablo sokette herhangi bir kesme ekleme yapmam gerekir mi ?
4-son olarak tavsiye ettiğiniz bir marka var mı ?

desteğiniz için şimdiden teşekkür ederim.

amesfa

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
herkese merhaba arakdaşlar, bende 2015 model GT line aldım ama farlar gece istediğim gibi aydınlatmıyor. Led Xenon tavsiyesi rica edecektim bende.

blckwolf

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar aracımızda mercekli halojen far var gece önümü göremiyorum resmen, led ampül de taktım ama bariz bir değişiklik olmadı.. Piyasada satılan xenon’lardan almak istiyorum (D kodlu olanlardan değil H kodlu olanlardan) bu değişimi yapan var mıdır aranızda ya da bu konuda bilgi sahibi olan varda yardımlarınızı rica ederim;

1-xenon taktığımda gece görüşünde bariz fark olur mu? / Mevcut merceklerle olmaz.
2-halojen farın olduğu mercekle orijinal xenon farın olduğu mercek arasında fark var mı ? / Evet var. Ancak kullanınca görürsünüz.
3-bizim farlar H7 kodlu yine aynı kodlu xenon aldığımda direkt uyum sağlar mı kablo sokette herhangi bir kesme ekleme yapmam gerekir mi ? / www.geceucusu.com sitesine bakın.
4-son olarak tavsiye ettiğiniz bir marka var mı ? / www.geceucusu.com sitesine bakın.

desteğiniz için şimdiden teşekkür ederim.

Bende de halojen mercekli farlar vardı ve önümü göremiyordum. Yaptığım ufak kaza sonrası farlar değişti. Artık görüyorum. Xenon fara gerek kalmadı. Büyük ihtimalle mercekleriniz karardı.