Merhaba arkadaşlar arabam arkasında toz olmuş ne yapabilirim :(

kadir

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2008 model dizel megane 2 extreme arabam var. arabanın arkasında stop lambasının kapağı toz olmuş nasil temizleyebilirim ? soldaki stop lambası kağağı çok temizdir sağdaki stop lambası kapağı toz olmuş ne yapabilirim ?

resimlerini paylaşıyorum.

arabanın arkasında stop lambası toz olmuş.

Uploaded with ImageShack.us

soldaki stop lambası çok temizdir çok parlaktır sağdaki stop lambası parlak görünmüyor çok tozlu olduğundan parlak görünmüyor. sağdaki stop lambası kapağı söktüm.

sökülen stop lambanın ampulu toz olmuş bi baksanızsa :) aslında onu kuru bezle temizlemek lazim.

stop lambasını kapağı toz olmuş :(

o resimdeki gibi işaretlendiğim çizgileri görüyorsun işte o stop lambanın kapağı nasil sökülüyor onun içindeki çok toz var :( sökemedim uyuz oldum :( ne yapmam gerekiyor :(

o delikleri içindeki temizlemesi zor oluyor :( parmakla ıslak mendille temizliyordum ama içisi pek temiz olmamış dar olmuş :(

stop lambasının kapağı delik olanları temizledim işte böyle çok tozlu olmuş hemde pisliğe bak :( ama hepsini temizleyemiyorum uyuz oldum :(

Son düzenleme:

burakdinler

Burak DİNLER,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
içine su doldurup çalkalayarak yıkayabilirsin sonrasında iyice kurutman gerek...başkada birşey gelmiyor aklıma :)

kadir

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aynen bende öyle düşünmüştüm ama su döküp çalkalayark stop kapağı zarar verebilir mi acaba ya da stop kapağı içindeki su kalıp nasil kurutabilir ? ben halla onu uğrasıyorum 2 gündür yapamadım :(

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Kapağı suyla doldurup biraz çalkala sonra durularsın,kurutma içinse saç kurutma makinasını kullanabilirsin...

kadir

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
resimde gördüğümüz çizgileri olan stop kapağı sökülmüyon mü ? yani sökebilirse bile temizlemesi çok kolay olur yani o kapağı sökülmüyon mu ?

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Sökemezsin...

kadir

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
tamam. teşekkür ederim :) deneyeceğim :)

renault megane 81

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ne stop lambasıymıs be her resmin üzerine sol daki parlak güzel sagdakı tozlu yazmısın :D :D neyse arkadaslarında dedigi gibi suyla calkala sonra iyice kurut ki buhar yapmasın sonradan

TRSemih

Semih Yağıbasan-Ankara,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Okurken kina geldi. Baslikta aciklama da google translate'den hallice olmus arkadasim kusura bakma.

Stop ici kirlenmis nasil temizlerim diye kisaca sorman kafiydi. Buradaki bir cok kisi konu reno olunca leb demeden corum diyecek duzeyde.

Soruna cevaben; suyla calkala, sonra hava tabacisiyla kurut. Tertemiz olur, bir sey kalmaz.

Sent from my iPhone using Tapatalk

legacy of kain

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bas içine temizlik malzemesi ile bol köpükle çalkala tazyikli su ile yıka olsun bitsin..aynen öyle yapmıştım sağ arka stop tertemiz oldu..bagajda içerideki kapağının düzgün oturtulmamasından kaynaklanır o tozlanma..kapağı iyi kapat..kurutmak içinde elektrikli sobanın karşısına koy,delikleri açık olduğu için buharlaşıp çıkar..ama çok yaklaştırma dış yüzeyi yanar..