Merhaba Arkadaşlar. Aranıza bir R5 alarak katılmak istiyorum ama çok çekinceliyim.

Emrebali05

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selamun aleykum mustafa abi broadway dusunurmusunuz bilmem bizde vardı 95 model orta kasa 10 sene kullandık 108 binde aldık 180 b km sattik motoru çok sağlamdı sadece üst kapak çantasını değiştirdik baskı balata bile değiştirmedik parçasını da neredeyse her reno parcacisinda bulabilirsiniz gayette ucuzdur 93 modellerinin kasaları çok iyi çürüme yapmıyor pek
Birde o saydiranlari dinlemeyin sizin kafaniza yatan bir arac başkasının hoşuna gitmez kullanacak olan sizsiniz onlar değil

Son düzenleme:

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
Hiç R5 kullanmak nasip olmadı ama parça ve tamir konusunda üzülmek istemiyorsan R9 ilk tercihiniz olsun. Eğer binmek için alıyorsanız R11 ' lerede bakın R9 dan daha ucuz daha seri araçtır parça sorunu bu araçlardada yok R9 la neredeyse çoğu parçaları aynı.

Mustaphalanx

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Cevaplarınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. Sayenizde biraz daha karar verebildim. Bugün sabahtan o araca gidip bakacağım. Araç 1.1motor parçası Allaha emanet falan ama bazen "ceranimoooooooo" diye bağırıp atılmak gerek maceraya.:cool: Yakıt konusuna gelince neden 40 kuruş yakar ve nasıl giderebilirim bilmiyorum. inşallah sadece benzin hortumundandır ve İnşallah kalbüratörde falan sıkıntı yoktur yoksa başıma iş alabilirim. Ama pis bir huyum var birşeyi çooook beğenirsem düşünmeden gider alırım. Yeniden teşekkürler hepinize. Bugün neler oldu sonucu buraya yazarım. Yakıt konusunda fikri olan varsa paylaşırsa sevinirim.

SelimS.

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
öncelikle hoş geldiniz bende 2 seneye yakın oldu bi 5im var ben şöle izah edim baştan aaşa herseyini kontrol ettim degişmesi gereken herseyini degiştirdm hiç sorun yasadın mı dersen evet yasadım degdimi dersen bence kesinlikle degdi aracı kullanırken zevk verio seviyorum aracımı severek biniyorum kargoyla parçaları getirttim istanbulda çok parçası var dediğin gibi kaporta sıkıntılı olabilir ama orta direkten ön tarafı komple reno expres kapısı camı kaputu farı yan yana koy anlarsın :D
motor konusunda ben 1600 yüklü ama sen 1400 yaparak gayet uygun bi motor koyabilirsin 1600 oyuncak gibi oluyo yakıtı 14 e göre tabiki fazla bu araçlara 1 4 çok ideal karar senin hevesin isteğin ve sabrın varsa heleki vosvostan sonra bence es geçmemelisin
L4ZZr1.jpg
1600 cc Renault5 1991 Selim SOYLU :bayrak

Mustaphalanx

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yeniden merhaba arkadaşlar. Bahsekonu aracı gittim gördüm fakat aracın masrafından çok korktum. Sahibi acemi olduğunu söyledi ve arabayı nasıl kullandığını anlatınca korkum daha da arttı şahsen. Kendisine dürüstlüğü için ayrıca teşekkür ederim. Araç temiz değil mi temiz... Ama içini bilemiyorum. Adam al kullan dese de masraflarını hesaplayınca vazgeçtim. Çünkü araç bana 6 bini geçecekti. Şu an gözüme kestirdiğim başka da bir Renault 5 malesef yok. İlginiz, yardımlarınız ve yorumlarınız için teşekkür ederim. :)