Merhaba arkadaşlar Scenicle sorunum var))

rainman1972

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
S.A. Arkadaşlar...Benim aracım, scenic 2,prilivege 1.5 dci. 2013 Ocak ayından beri bu aracı kullanmaktayım. Eee yaş 41 olunca aile arabası almaya karar verdim ve 98 binde komple servis bakımlı bir araba bulduk ve aldık...Tabii bu zamana kadar bir çok araba sahibi olduktan sonra sanırım birisi beddua etti ve scenic sahibi olduk))). Arkadaşlar araba bazen stop ettiğim zaman tekrar çalıştırmak istediğimde ENJEKSİYON ARIZASI VAR, AKÜ SORUNU VAR,YAĞ BASINÇI SORUNU VAR, gibi uyarılar vererek çalışmayı reddediyor...aradan yaklaşık yarım saat, geçince araba bu sorunları unutup çalışıyor...Aradan 5-10 gün sonra bir gün içerisinde yine aynı hatayı vererek çalışmıyor. (ama ilk çalışmasında değil).araç yolda giderken bu uyarı ve hataları vermiyor...Ayrıca ilk çalışmalarda 2.hatta 3. marşda çalıştığı oluyor. Bir kaç özel servise gittim ama maalesef çare olmadı...sanıyorum ki bir yer ısınıyor ve ısındıktan sonra bu durum söz konusu oluyor. Başından böyle bir sorun gecen arkadaş var mı? yardımlarınız bekliyorum. Sorunun kaynağı hakkında yardımlarınız bekliyorum...Ankaradan iyi bir usta tavsiye eden var mı?

SinanSoylu

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aramıza Hoşgeldiniz , Keyifli Forumlar...

Onur Gönüllü

RENAULT MAİS SERVİS DANIŞMANI,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aramıza hoş geldiniz iyi forumlar:eyv

Rangoo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hoş geldiniz Enjektör hatası benim kangoo'da da mevcuttu servise gittim. pompa arızalı dediler. set fiyatı çıkardılar 3,256 tl :) Bana fazla geldi tanıdık ustaya derdimi anlattım pompa üzerindeki regülatörü değişti sorun kalmadı :) 250 tl ye

rainman1972

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hoş bulduk arkadaşlar. bende regülatörü değiştirdim...kanımca beyinsel bir şey..İşin garibi kimsenin başına gelmemiş, gelmesin de...

Htmakina

Hakkı TAM, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hoş geldiniz. Keyifli paylaşımlar dilerim.

Alper22

Alper ACAR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracın çalışmaması ilginç.. Bende pompa üzerindeki regülörden şüphe ediyorumm yada bi enjektörcüye gidip aracınızı makineye bağlatın derim.

memo_16

Bilgi Girilmemiş
hoşgeldiniz, keyifli forumlar :) Scenic beddua işi değildir, aksine sorunları giderilice anlarsınız ne kadar keyifli bir araç olduğunu ;)

APQLYQN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hoş geldiniz Enjektör hatası benim kangoo'da da mevcuttu servise gittim. pompa arızalı dediler. set fiyatı çıkardılar 3,256 tl :) Bana fazla geldi tanıdık ustaya derdimi anlattım pompa üzerindeki regülatörü değişti sorun kalmadı :) 250 tl ye

kardeş 3-4 aydan beri bende de aynı hatayı arada nadiren veriyor ve araba bazen çalışmıyor usta gelip çalıştırıyor. enjektörleri tamir ettirdim yine hata vermeye devam ediyor.ve sorunu hiçbir usta ,servis bulamıyor, beyinciye gitti araba, bulamadılar, kaç tane makinaya bağlandı bulamadılar, acaba benimkide aynı sorun olabilirmi. 2009 kangoo

GokhanRS

Gökhan GÜMÜŞ ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bir sebepten hava yapıyor olabilir. pompa olur. borularda çatlak olabilir. basınç dalgalanıyor olabilir. cihaza bağlanıp takip etmek lazım. gerekirse dışardan basınç saati bağlanarakta ölçülebilir.

enjektör ve pompaya bakılabilir. iyi biryerde aracı gerekirse 1-2 gün incelemek bile gerekebilir. belkide 1-2 saatte bulunur.