Merhaba, gerçek bir Renault hayranından selamlar

ErdemYildiz89

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba, ismim Erdem YILDIZ, 25 yaşındayım Bursa'da oturuyorum, Barsan Global Lojistik'te çalışıyorum

Renault aşkım senelerdir var, ilk kez arabayı kullanmayı öğrendiğim Spring aracımızdan başlar, Fernando Alonso'nun 2005-2006 yıllarındaki şampiyonluklarıyla pekişir ve o tarihten beri devam eder :)

Yeni Megane lansmanını canlı izleyecek kadar severim Renault'u. Megane 2002 Coupe Gri 1.6 16V sahibiydim ancak yurtdışında eğitime giderken satmak zorunda kalmıştım

Şimdi ise, dayım üzerinden ÖTV indirimli araç alacağız, bütçe de max 30 bin. o yüzden piyasası 45bin olan araç uygun düşüyor ve Clio 1.2 16V 75HP Joy modeli düşünüyorum ancak performans olarak çok mu bayık, gitmez mi araç, böyle endişelerim var. hız yapan birisi değilim. genelde şehir içi kullanacağım. Nilüferden Bursa merkeze yolculuklar, Görükle'de turlamak vs. Ancak tabi yeri gelir Mudanya'ya gitmek veya İstanbul'a gitmek de olabilir. uzun yollarda beni üzer mi performansıyla. engebeli yolları tırmanırken bayılır mı? bayılırdan kastım mesela 90-100 ün altına düşer mi çok zorlanır mı vs. yoksa %80 şehir içi kullanacak birisini üzmez mi. zaten trafik heryer ve radar var. 70-80'i geçemiyorsun şehir içinde. böyle mi avunsam. fikirlerinizi bekliyorum reno

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Ailemize hoş geldin Erdem kardeşim, iyi forumlar...:eyv

selim_ugur

Selim Uğur ŞAHİNTÜRK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ailemize hoş geldiniz keyifli forumlar :eyv

bazdu

Batuhan Dursun BAZDU,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aileye hosgeldiniz keyifli forumlar :) 1.2 motor yokuslarda sizi uzebilir benim dusuncem almadan. Test surusu yapmaniz

ErdemYildiz89

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aileye hosgeldiniz keyifli forumlar :) 1.2 motor yokuslarda sizi uzebilir benim dusuncem almadan. Test surusu yapmaniz
performans aracı değil derken işte zaten sorun orada. denemediğim için bilemiyorum. bazı örneklerle açıklarmısınız. mesela şu tarz yokuşu şu km ile çıkar şöyle bayılır yada bayılmaz. uzun yolda şöyle şöyle olur vs mesela bursa dağ yolunu tırmanırken, veya dik bir yokuşda kırmızı ışık yandı, durup da kalkarken vs. yoksa düz yolda her araba yağ gibi akar da, bu örneklerle biraz anlatırsanız sevinirim. benim sürüşümün yüzde 80'i şehir içi olacak zaten. arada bir mudanyaya giderim o da düz ve uzun yol, hafif engelebilikler var. bursa'dan gemliğe istanbula gidebilirim vs. ama mesela bir ankaraya veya denizliye giderken nasıl olur vs. böyle örneklerle anlatırsanız sevinirim. test aracı yok o yüzden sanırım 250 lira verip kiralayacağım aracı 3 günlüğüne​

bazdu

Batuhan Dursun BAZDU,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Performans aracı değil derken gidipte 1,4 1,6 benzinli araç gibi olmaz bende 1,6 Clio var onun performansı ile kıyaslayamazsın yani o manada söylüyoruz. 1,2 motor araç ekonomi aracı ışıkta ilk ben kalkiyim gibisinden bir araç değil. yokuş konusunda aracı denemenizde fayda var bana performansı yetebilir ama size yetmez onu bilemem

mehmet_ozturk05

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ailemize hoşgeldiniz. Keyifli forumlar dilerim.

Uther77

Savaş ŞEN , Able Seaman,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
Ailemize hoş geldiniz keyifli forumlar

thetuzla

Güray GÜRBÜZ Captur Outdoor 1.5 Dci EDC ,
Süper Moderator
34-İstanbul
Aileye hoş geldiniz.Batuhan kardeşiminde dediği gibi almadan önce test etmeniz daha sağlıklı olacaktır.

cagatay52

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ailemize hoşgeldiniz keyifli forumlar dilerim