Merhaba Tecrübeli arkadaşlar aranıza yeni katıldım bir kaç sorum var.

Aykut Yakup Gültekin

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba sevgili arkadaşlar perşembe günü itibarıyla aranıza katıldım. Aldığım araç
http://www.sahibinden.com/ilan/vasi...ngoo-1.5-dci-multix-chromline-121734475/detay
burdaki ile aynı sadece rengi siyah.
Tecrübeli arkadaşlara birkaç şey danışacaktım.
Aracım Chromline ve bildiğim kadarıyla en üst donanımlı olan model fakat vites değiştirme uyarısı çalışmıyor. Aracı aldığım bir doktordu ve oda aracı sıfır olarak ilk aldığından beri o ışıkların yanmadığını söyledi. Gerçi o arkadaş araçta bloutouth üzerinden müzik te dinlenilmediğini söylemişti ama ben aracı alır almaz onu hallettim.
Şimdi sorum şu:
Vites değiştirme uyarısı devre dışı bırakılmış olabilir mi? En üst modelde devir göstergesinde vites değiştirme göstergesi olupta özellik olarak koyulmamış olabilir mi? Bu sorunu çözmenin kolay bir yolu var mı?
İkinci sorumsa geri vitese taktığımda park sensörü kısa bir dııt sesi çıkarıyor fakat hiç bir şekilde bunun dışında uyarı vermiyor, arkada arkadaşlarımı yürütüyorum araç hiç bir uyarı vermiyor park sensörü devre dışı bırakılmış olabilir mi? veya başka bir sorun mu var?
Şimdiden teşekkürler ilginiz için.
Saygılar.

imaparatoR-9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Vites uyarı ikazı hakkında bi fikrim yok fakat aracın ayar menüsünde park sensörünün ses şiddeti ayarı var megane 3 ile aynı ise ki onda da geri vitese takıldığı esnada önce dıııt sesi geliyor ayar menüsünden park sensörünün ses şiddetini arttırabilirsiniz tabi kangolar da var mı bu ayar bilmiyorum tecrübeli arkadaşlar daha iyi yardımcı olacaklardır

Emre3434

Emre Uğurluel, T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Öncelikle hoşgeldiniz. Park sensörü hakkında bilgim yok ama vites uyarı ikazı (Shift özelliği) maalesef privilege G2 kangoolarda yok ve bazı arkadaşlarımızın araştırmaları sonucundada sonradan eklenemiyormuş.

Solenza

Ersin ŞENTÜRK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hoşgeldiniz

Aykut Yakup Gültekin

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Chromline en üst donanım iken chromline larda olmaması saçma değil mi? Birde ilginç olarak aracın kitapçığında hem vites değiştirme uyarısının hem de park sensorlerinin devre dışı birakilabildiginden bahsedilmis ama nasıl yapıldığı anlatilmamis. 2011 privelage veya chromline kullanan arkadaşlardan park sensoru ve vites değiştirme fonksiyonu hakkında fikri olan var mi? birde onların araçlarında durum ne yani 2011 chromline ve privelage larda ?

Aykut Yakup Gültekin

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu arada hoş bulduk :) Aranızda olmak gerçekten guzel...

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Park sensörün orjinal değildir,sensörlerde veya ses veren haporlerinde sıkıntı olabilir.
Shift göstergesi sonradan aktif hale getirilemiyor.
Bende 90 hp 2011 Privilege var ve shift göstergesi çalışıyor,teyp sisteminden telefona kumanda edebiliyorum...

Aykut Yakup Gültekin

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ruhsatta 2011 105 HP Chromline görünen bir aracın park sensörünün orjinal olmaması mümkün mü dür ki? Yani 2011 in en üst donanımlısı bu araç değil mi? Aslında 2011 siyah koltuklu hız sabitlemeli 105 Hp chromline kullanan birileri varsa forumda onlar çok yardımcı olabilir. En azından kendi araçlarındaki standart donanımları biliyorlardır...

vahapaydın

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ruhsatta 2011 105 HP Chromline görünen bir aracın park sensörünün orjinal olmaması mümkün mü dür ki? Yani 2011 in en üst donanımlısı bu araç değil mi? Aslında 2011 siyah koltuklu hız sabitlemeli 105 Hp chromline kullanan birileri varsa forumda onlar çok yardımcı olabilir. En azından kendi araçlarındaki standart donanımları biliyorlardır...

Aracınızda shift özelliği yok ise sonradan eklenmesi için motor aksamında ve beyinde epey değişiklik yapılması gerekiyor imiş. Bu konunun üzerine şahsen çok düştüm, hala da düşmeye devam ediyorum ancak bu işi yetkili servislerde yaptırmanız mümkün değil. ESP'niz yok ise eğer 3 ila 5 bin lira kadar bir masraf ederek sonradan ESP ve hız sabitleme ekletmeniz mümkün olabiliyormuş ama. Tabi maliyetler parça fiyatları göz önüne alınarak aşağı yukarı tahmini fiyatlar. Ancak verimlilik konusunda üretim aşamasından bu özelliklerle gelenler kadar verimli olamama ihtimali var. Aracın orijinalliğinin bozulması da cabası.

Bu işleri araştırırken servisteki usta o kadar masraf edeceğine arabanı sat temiz haliyle, 5-10 bin lira ekle üzerine en full olanından al daha hayırlı olur diye uyardı da sağolsun.

Park sensörleri bildiğim kadarıyla sonradan (2012 modellerde) standart oldu ve ben aracı alırken Chromeline'a niyetli idim. Park sensörü olmadığını, park sensörü takılsa bile arkada bulunan krom eklentinin sorun yaşatabileceğini söylemişlerdi. Tabi o zamanlar chromeline'ların tamponları sizin verdiğiniz örnekteki gibi değildi. Yine de orijinal olan bir donanımın tampon renginde olmaması garip gelmiyor mu size? Muhtemelen park sensörü aracın ilk sahibi tarafından yetkili serviste orijinal renault parçaları kullanılarak takıldı. Şahsi düşüncem bu yönde çünkü bu modellerin donanımları hakkında net bir bilgim yok. Yanlışım var ise zaten düzeltecektir forumdaki arkadaşlarımız.

Saygılarımı sunar, iyi pazarlar dilerim.