Merhaba

Terasus

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Değerli arkadaşlar, acaba yanlış bir şey mi söyledim ki cevap vermiyorsunuz?

ALoNso

Ferzan AKIN, T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Değerli arkadaşlar, acaba yanlış bir şey mi söyledim ki cevap vermiyorsunuz?

Yanlış anlaşılan bir durum olacağını sanmıyorum.
Arkadaşların ilgisini çekmemiş olabilir.
Alarmı bence mutlaka taktırmalısın. Park sensörü ve otomatik cam kaldırma modülü bence gereksiz fazlalık.
Herşeyi takmak ilerde elektrik tesisatında karışıklıklara sebep olacaktır.
Malum bizim ustalarımız ordan oraya burdan şuraya fazladan kablo çekmeyi pek severler.
Şimdi kim bulacak bu kabloyu.. Çek yenisini anasını satayaım...

PauLord61

Mehmet İNCE,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar koltuk sorunu çözüldü.

http://www.hizlial.com/carub-oto-alarm-seti-sustali-kumanda/10290325

http://www.hizlial.com/inwells-on-2-cam-cam-acma-modulu-99d1000/10321755

http://www.hizlial.com/dreamcar-drk...orlu-dijital-ekranlises-ikazli-65234/10258600

Bu üç ürünü almayı düşünüyorum. Yorumlarınızı bekliyorum.

Pazar günü köye gittik ailemle. Gidiş dönüş 110 Km. 27,50 TL, 11,40 Lt. Lpg yakmış. Yolun 60Km. si sabit hız, kalanı köy yolu olduğundan değişken. Yakıt durumu nasıl acaba?

Lastik basıncını kontrol için basınç saati almayı düşünüyorum. Dijital mi normal mi karar veremedim. "Petrolde kontrol eder, gerekirse şişirirsin" diyen de var. Sizin fikriniz nedir?

Ozonla araç temizliği yaptıran var mı?
1-Hesaplamalarım yanlış değilse 35,5 kr yakmış aracınız. 1990 Model Renault Flash için Uzun yolda bana biraz fazla gibi geldi.
2-Lastik basıncı için benim şahsi fikrim ekstra bir aparat almana gerek yok. Benzin istasyonlarında tüm teçhizat var zaten. Ama alayım dursun yanımda bulunsun dersen Normal göstergeli almanı tavsiye ederim.
3- Ozonla araç temizliği konusuna gelirsek Genelde havalandırma temizliğinde kullananlara şahitim. Eğerki aracınızın havalandırmasından kötü koku geliyorsa ilk önce yapmanız gereken Polen filtresini değiştirmeniz ve hala sorun devam ediyorsa Ozonla temizletebilirsiniz.
Keyifli Forumlar :eyv

Terasus

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Teşekkür ederim arkadaşlarım. 👍👍👍

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
Öncelikle aileye hoşgeldiniz Allah kaza bela vermesin :eyv koltuk sorunu çözülmüş sevindim,yakıt durumunuz gayet güzel,lastik basıncına gelince ben petrolde bakar ona göre halledersin diyenlerden olayım:)ama lastiklere mutlaka nitrojen bastır hem lastik ömründe,hem yol sesinde,hemde direksiyonda farkı farkedeceksin :eyv

Terasus

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Öncelikle aileye hoşgeldiniz Allah kaza bela vermesin :eyv koltuk sorunu çözülmüş sevindim,yakıt durumunuz gayet güzel,lastik basıncına gelince ben petrolde bakar ona göre halledersin diyenlerden olayım:)ama lastiklere mutlaka nitrojen bastır hem lastik ömründe,hem yol sesinde,hemde direksiyonda farkı farkedeceksin :eyv
Nitrojenin faydaları neler? Nereden temin edebilirim, benim yapabileceğimiz bir şey mi?
Lastikleri patlamaya karşı koruyan lastik zırhı vb. ürünler faydalı mı? 😊
Sanayide ustaya götürdüm bi kontrol etsin diye, radyatör delinmiş, hortumların çoğu çürümüş, triger kayışı ömrünü tamamlamış motor üst kapak contası çürümüş ve bir kaç sorun daha vardı. Ben bu bakımı yaptırmadan acemi halimle 2 kez köye gittim gidiş-dönüş 110 km. 60 km. si köy yolu.
Bu gün arabayı motor dahil yıkattım, yıkama sonrası ortaya çıktı ki radyatör hortumunun biri daha çürümüş su kaçırıyor, onu da değiştirdi usta.
Yakında yine gidecem köye bakalım ne yakacak?

Tüm bunlara rağmen aldığım kişi "hiç bir bakıma gerek yok bin istediğin yere git" dedi. O an inanmıştım ama radyatörün su eksilttiğini fark edince inanmakta hata ettiğimi anladım. Bundan sonra hiç inanmam. Tabi arabamı satmayı hiç düşünmüyorum o başka. 😁😁😁

Son düzenleme:

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
Nitrojenin faydaları neler? Nereden temin edebilirim, benim yapabileceğimiz bir şey mi?
Birde lastikleri patlamaya karşı koruyan lastik zırhı vb. ürünler faydalı mı? 

Aracınızın Lastiklerine NITROJEN gazı bastırmanın bazı avantajları şunlardır;

•Şişirme esnasında lastiğin içine yağ ve nem basılmayacaktır.Nitrojen lastik içinde nem oluşturmayacaktır. Böylece gerek lastikte gerekse jantta korozyon meydana gelmeyecektir.Lastik içinde kullanılan çelik kuşak ve topuk çember tellerinin, jant ve supapların kullanılması daha uzun olacaktır.

•Yapılan laboratuvar çalışmalarında oksijenin butil kauçuk karışımları üzerindeki olumsuzlukları kıyaslandığında 4 kat daha fazla olduğu görülmüştür.

•Nitrojen normal hava gibi ısınmamaktadır.

•Nitrojen normal hava gibi patlama yapmaz, çünkü normal hava gibi genleşmez.

•İçerisinde oksijen olmadığı için yanmaz.

•Çevre konusunda çok duyarlıdır, hiçbir olumsuz etkisi yoktur.