merhabalar...devir saati problemi...

laguna60

Kadir ÇAKIR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
s.a. arkadaşlar yardımlarınız için teşekkürler.burası sayesinde epeyce bilgi sahibi oluyorum...gaz ayarını yaptırdım ve çok farketti....çok düzensizmiş...basınç çok fazla imiş....nihayet epeyce düzeldi....yanlız geçen gün bi şey farkettim..daha doğrusu bi arkadaşa sormuştum arabada bazen böğğ böğğ diye bi ses vardı....arkadaş hava alıyodur araba dedi..sonra baktım hava filtresinin ağzı boşş sanrım orada bağlantı hortumu olması lazım....bu çekişte farkedermi acaba..............devir saati için ise sanırım debriyaj kaçırıor...ama yeni değişmiş o kesin...debriyaja bi ayar lazım yani :(......teşekkürler herkese hayırlı günler..
Hava filtresinin ağzı boş olmaz orada hortum olması gerekiyor.Araç motora sıcak hava emdiği için çekişten düşmesine neden olur.Bahsettiğin seste hava filtresi ağızdaki hortumun olmamasından kaynaklanır

serkan067

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
s.a. arkadaşlar.....daha öncede bahsettiğim gibi hava filtresi ara borusu yoktu bende ..epeyce bakındım...bulamadım..bulduğum yerler ise dünyanın parasını istedi..bende şöyle bi şey yaptım....yanmaz kağıt borulardan oraya ilave yaptım..etrafını ise yanmaz bant ile sardım....sonuçta bana 15 liraya mal oldu :) ( orjinal parça için 250-300 lira istediler )...daha yapalı 2 saat oldu...çekişte çok olmasada farketti ama özellikle ilk kalkışlarda araba rahatladı gibi.....sorum şu bu yaptığım sizece doğru bi işlemmidir.sakıncası varmıdır ?.belki orjinal parça içinde ayrı özellik vardır onu merak ettim....ve bu yaptığım şekilde bana sorun yaratırmı acaba.....?

ataman67

Ataman YÜCESAN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
s.a. arkadaşlar.....daha öncede bahsettiğim gibi hava filtresi ara borusu yoktu bende ..epeyce bakındım...bulamadım..bulduğum yerler ise dünyanın parasını istedi..bende şöyle bi şey yaptım....yanmaz kağıt borulardan oraya ilave yaptım..etrafını ise yanmaz bant ile sardım....sonuçta bana 15 liraya mal oldu :) ( orjinal parça için 250-300 lira istediler )...daha yapalı 2 saat oldu...çekişte çok olmasada farketti ama özellikle ilk kalkışlarda araba rahatladı gibi.....sorum şu bu yaptığım sizece doğru bi işlemmidir.sakıncası varmıdır ?.belki orjinal parça içinde ayrı özellik vardır onu merak ettim....ve bu yaptığım şekilde bana sorun yaratırmı acaba.....?

Orjinal parça kadar fayda sağlamasada yinede faydası olmuştur bence.

bilalrx

Bilgi Girilmemiş
biraz sert plast spiral veya düz borular var, onlardan tak, ince-zayıf boru katlanır tıkanırsa, motor rıske gırebılır, hepten ucuzcu olmayak, sonu pahallı olabılır...cenker