Merkezi Kilit Aktifken Aracın İçeriden Açılması Sorunu

İSMAİL 54

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dediklerinizin büyük kısmı doğru yanlız hiçbir araba içeriden kilitleme özelliğine sahip değildir . Demek çok iddialı olmuş , eskiden sahip olduğum 2005 model Renault aracım içeriden arka kapıları açılmayacak şekilde kilitliyordu.
arkadaşa aynen katılıyorum. 2001 clio 2 var dı daha önce kilitleniyordu arkalar. sonradan iptal ettiler. şimdi 2014 clio 4 var bu da öyle kilitlenmiyor yani içeriden. kilitlenen bir çok araç biliyorum. arkadaşımda opel vardı kilitleniyor. kilidi iki kez çekmek gerekiyordu bence çok ideal bir yöntem.

thetuzla

Güray GÜRBÜZ Captur Outdoor 1.5 Dci EDC ,
Süper Moderator
34-İstanbul
Ben 2014 Capturumu aldığımda Renault Müşteri Hizmetlerini aradığım ilk sorum oldu :)
2004 Kango model aracımda düğme vardı .Ön kapılar açılmadan arka iki sürgülü kapı açılmıyordu veya konsoldaki kilit tuşuna basmadan.

Kaza anında şoföre birşey olursa diye açıklama yapılıyor ama bende şunu soruyorum. Arkadaş çocuk var ve manuel çocuk kilidini kitlediniz. Olduya nehre denize uçtunuz . Şoförede birşey oldu arkada oturanlar ne olacak ?

Ben bu seneryoyuda şuna bağlıyorum kaza yapıp kapıların içeriden açılamam riskine göre nehre,denize, suya düşme ihtimali oranı daha düşük :)

İSMAİL 54

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
işte vesaire vesaire. sonuç reno son zamanlardaki araçları içeriden açılmayacak şekilde tasarlamamış. hepsi böyle demekki

thetuzla

Güray GÜRBÜZ Captur Outdoor 1.5 Dci EDC ,
Süper Moderator
34-İstanbul
Yeni kasa araçların hepsi bu şekilde.

Eski kasa araçlarda bu özellikler mevcut. Megane3 lerde de var bildiğim kadarı ile .

hayalet34

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dediklerine göre tamamen güvenlik amaçlı olarak yapılmış bir durum ve Renault'a özel bir durum değil.
Fakat bildiğim kadar Wv grubunda çok fazla gizli özellik olduğundan sonradan aktif edebiliyorlar...

Yeni kasa araçların hepsi bu şekilde.

Eski kasa araçlarda bu özellikler mevcut. Megane3 lerde de var bildiğim kadarı ile .

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dediklerine göre tamamen güvenlik amaçlı olarak yapılmış bir durum ve Renault'a özel bir durum değil.
Fakat bildiğim kadar Wv grubunda çok fazla gizli özellik olduğundan sonradan aktif edebiliyorlar...

Benim aracta mevcut 2014 fluence. Aslinda arka cam kilidi olan tum araclar icin sadece elektronik onayla islem gerceklesebilir ama gel gelelim cogu aracta ariza lambasi yakmis. Ddt4all guncellemesi ile belki kapsam yeni model araclarida kapsar hale gelir. Oldukca faydali kullanisli ve mekanik kilitten daha guvenli bir ozellik halbuki.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

i.soyler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Fluens de var bu özellik fakat güvenlik nedeni ile iptal edilmiş olabilir

i.soyler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar,

çocuk kilidinin içeride tuşla kapanması için mekanik bir sistemin olması gerekli benim aracım 2017 torch, kilit sadece kapı üzerinden manuel olarak kilitlenebiliyor.

fluence bazı modellerinde hatta boş modellerinde bile içeriden kapı kilitlenebiliyor yani çocuk kilidi aktif hale gelebiliyor.

bence bir güvenlik sorunu oluştuğu için yeni modellerde iptal edilmiş olabilir.

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Herhangi bir kaza durumunda arka tarafta oturan yolcuların aracın içinden çıkabilmesi için artık arka kapılar araç içinden kilitlenmiyor. Sadece dışarıdan kilitleniyor