Meyve Suyumu ? Meyve Sabunumu İçiyoruz ?

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
meyve_sulari_hakkinda_sok_iddia13604364990_h987983.jpg

"SIVI SABUNLARDA KULLANILAN AROMATİK KATKILAR ,ENDÜSTRİYEL GIDALARDA DA KULLANILIYOR..."

Aşırı meyve ve suyunu tüketmenin sakıncalarına da değinen Karatay "meyve yada meyve suyunda bulunan früktoz sık sık sağlık sorunlarına yol açabilen bir şekerdir.

Öyle ki früktoz alkol ürünlerinin gösterdiği hasar kadar insan vücuduna zarar verir. İnsan karaciğeri devamlı olarak früktozu yağa çevirdiğinden hem metabolik rahatsızlıklara neden olur hem de obeziteye" uyarısında bulundu.

Meyve suyu yerine posasıyla birlikte meyve tüketmenin daha sağlıklı olduğuna dikkat çeken Prof. Dr. Canan Karatay piyasada satılan hazır ambalajlı meyve sularıyla ilgili de gündem yaratacak bir açıklamada bulundu... Prof. Dr. Karatay, "meyve suyu diye vatandaşa kimyasal karışım içiriyorlar. Vatandaş meyve suyu içtiğini düşünüyor ama bu aromatik katkıların aynısı sıvı sabunlara da katılıyor. Çilekli sabun, elmalı sabun gibi."dedi

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Yok artık,bunu yapanların bir yerine pamuk tıkamak istiyorum...

*Renault9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Pes yani.

*Gökhan42

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Simdi benim her yola ciktigimda direksiyonda keyifle ictigim o cappy kayisi ....................

KangooZH

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Şu ülkede işini düzgün yapan insanlar kaldımı çok merak ediyorum ıslık

gokhan3505

Gökhan Gümüş,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yok artık bu kadarı da pes :berbat

demir45

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Marketten Vişneli meyve suyu ve birde kendi yaptığınız vişne suyunu yan yana koyun ve tadın birbirleri ile alakaları bile yok..

Aynı şekilde şeftali, kayısı hatta bunları içerken boğazınızı yakan bir tat oluşur.. Ben her türlü katılıyorum bu işe, bu meyve suyu fabrikaları reklamları çok muhteşem güzel ama fabrikaya giden meyveler hep pazara çıkamayacak olan zedeli, çürük meyveler..

Mesela mükemmel ketçap,salça reklamları var ama o domatesler kamyondan suyu aka aka gidiyor yazın köyde her gün önümden onlarca kamyon geçiyor,iyice suyu çıkmış salça olmayacakları ketçap yapıyorlar, gördükçe yiyesim gelmiyorum yemiyorum bile...