Modifiye egzoz ceza yemeden nasıl kullanılır?

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
Kafama taktım baba bir egzoz taktıracağım:eyvFlash sesiylede belli etsin kendini,trafikte bakıyorum özellikle subarucularda standart neredeyse 20 cm çapında egzozları var:confused:e bunlar bir şekilde ruhsata işlenebiliyormu?Şöyle gönül rahatlığıyla taktırıp gezelim?

ApSUVai

Bilgi Girilmemiş
Cut out sıstemler var elektronık vanalı onlar yaptır derım abı

ROADFOX

Başkan
Bilgi Girilmemiş
Bir çeşit kesicimi yani gerektiğinde:confused:Teşekkürler buda aklımda olsun ama öğrenmek istediğim ruhsata modifiye işletip kullanabiliyormuyuz ceza yemeden?

tolga

Tolga NAGAS,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

200 250 lira gibi bir fiyatı vardı bildigim kadarıyla onun
her nasıl egzoz takarsan tak bir desibel var bunu gectigi sürece ceza yersin yani modifiye işletme gibi bir sansın yok egzoz ses sistemini vanalı sistemle gerektiginde acıp gerektiginde kapatırsın devamlı zaten kullanamazsın baş ağrısı yapar:)

ROADFOX

Başkan
Bilgi Girilmemiş
200 250 lira gibi bir fiyatı vardı bildigim kadarıyla onun
her nasıl egzoz takarsan tak bir desibel var bunu gectigi sürece ceza yersin yani modifiye işletme gibi bir sansın yok egzoz ses sistemini vanalı sistemle gerektiginde acıp gerektiginde kapatırsın devamlı zaten kullanamazsın baş ağrısı yapar:)
125'e halladeriz dedi bir usta abarth takacak sanıyorum ama o sistem mevcutmu sorayım bir,doğru eski bmw'mden hatırladım bazen çekilmiyordu sesi:)sonra söktüm bu seferde sessizlik sinirimi bozdu:)sonrada satmıştım:)Bu arada desibeli nasıl tesbit edeceklerki?Yani yoldaki bir çevirmede ekiplerde böyle bir cihazmı var?

tolga

Tolga NAGAS,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yok abi bu egzoz pulu alıyoruz ya ordaki ölcümle cıkıyor sanırım ama yoladaki polisin cevirmesi veya yakalaması yani abartılı bir ses cıkarsa rolantide filan ama orta halli sesten bişey olmaz birde arac muayeneye girerken sökülüp orjinali takılıp sonra geri takmam gerekicek egerki muayeneye yaklasıyorsa simdi yaptırma.

ApSUVai

B A Ş K A N,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben yaklaşık bir sene kullandım çevirme görünce boşa atyodum arabayı hiç ceza yemedim iyide ses vardı sokaktan geçtiğimde arabaların alarmları ötüryodu. Sonra muayne gelince söktüm bi dahada takmadım :)

*Korkmazbey

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kerem abi, ya vanalı sistem yapacaksın ya da polisi gördüğün gibi boşa atacaksın başka çaresi yok bu işin :D

ygt

Yiğit GÜLER,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kerem abi bu polis meselesi tamamen şansına kalmış
benim araçta ekzoz yok sadece kafa var ama kaç kere polis çevirdi boşa
al gaz bas dedi yani ekzoz olsa banko bağlıycaklaradı ama uğur emmide baya ekzozla gezdi
hiçbir sıkıntı yaşamadı en son sıkıldığı ve muayneye gideceği için söktü

*İstanbullu

Çılgın Kangoocu-009,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kerem abi, ya vanalı sistem yapacaksın ya da polisi gördüğün gibi boşa atacaksın başka çaresi yok bu işin :D

ya rampanın başındaysa nolcak halil abi :):)elle iterek götürür :):):)