MODUS EGZOZ EMİSYON KONTROL ETTİRİNİZ UYARISI

gkursun

Kayıtlı Üye
16-Bursa
Herkese Selamlar,

2006 Model Modus 1.4 authentique araca sahibim. Aracımda ilk başlarda enjeksiyonu kontrol edin diye bir hata oluştu. Bu hata anlık yanıp sönüyor ve araç saniyelik olarak gaz kesiyordu.

Ancak bu hata çok nadiren gerçekleştiği için çok umursamadım. Sonrasında aracım egzoz emisyonu kontrol ettirin hatası vermeye başladı. Bu hatayı verdiği zaman egzozdan beyaz ve kokulu bir duman atmaya başladı. Bunu da ara sıra yapıyordu. Bir kaç gün sonra arıza lambası sürekli yanmaya ve araç çekişten düşmeye teklemeye ve gaz yememeye başladı.

Würt marka enjektör temizleyici koydum ve bütün bu sıkıntılar geçti. Ancak daha sonra tekrar başladı. Tekrar temizleyici koydum ve tekrar geçti.

Araç bu kadar büyük bir tepki vermiyor şu an ama sadece rölantide tekleme yapıyor ve egzoz emisyonu kontrol ettirin diye uyarı veriyor. Tekleme ve motorun çok düşük devirde çalışması haricinde hiç bir belirti yok. Egzozdan duman atmıyor Stop etmiyor sadece tekliyor, motor isteksiz çalışıyor ve arıza lambası yakıyor. Arabayı vitese koyup gitmeye başlayınca bu arıza ışığı sönüyor ve hiç bir şey kalmıyor.

Bazen uzun süre rölantide çalışırken lamba yanıyor ve bir süre sonra kendiliğinden sönüyor. Sadece rölantide bunu yapıyor. Bilgisayara bağlattığımda Enjeksiyon 1 hatası, tekleme hatası ve bunun gibi hatalar verdi.

Hataları sildik ve rölantide tekrar bilgisayara bağladık bu sefer enjeksiyon 3 hatası verdi. Problem elektrik tesisatında mıdır, enjektörlerde mi yoksa başka bir sebebi olabilir mi?

Destekleriniz için teşekkür ederim.

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Bujileri kontrol ettirdiniz mi?
Enjektörler sağlamsa bujiler de sıkıntı olabilir...