Modus hakkında tecrübeli olan arkadaşlar bakabilir misiniz?

tanertalas

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Modusculer 2006 Authentique sahibiyim. Uc farkli konuda sikintim var. Birincisi aracta 3. Vites 60 km ye ulaştığımda sanzimandan geldiğini tahmin ettiğim uğultu veya vinlama dediğimiz ses oluşuyor. 4.e çekince ses devam etmekte. Hiz 65-70lerde ise bariz artiyor ses. 80 civari dayanılmaz hal almakta. 5 lesem de ses azalmiyor. Ustam bakacak yakin zamanda. Ikincisi arac hareket halinden durduğunda 3-4 saniye kadar titriyor.sonra hic titreme yok. Yani hareket halinden rolanti ye gecis anında olmakta. Ucuncusu hafif bozuk yollarda yamalı asfalt vb. Langir lungur sesler yapiyor aracim sukur amortisör lerim saglam ses onden geliyor gibi on takim gibi saniyorum. Cok tesekkurler herkese.

Gokhan Y.

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba hocam,

sıkıntılarımız hemen hemen ortak, benim en çok şikayetimden biridir bu uğultu. aynı motor meganelarda var onlarıda araştırdım 140 kmde belki böyle bir ses olduğunu gördüm. ki bizim arabaların kasası daha hafif olduğu için uçurması lazım. o yüzden bana anormal geldi.

90 km hıza ulaştığımda kulaklarımı tıkayacak kadar 6.vitesi istiyormuş gibi uğultu söz konusuydu.

1. olarak:
dün bakım yaptırdım filtreleri değiştirdim, yağı tam sentetik yaptım. ardından çevreyoluna çıktım 100 kmde yağ gibi akıyordu uğultu bir tık azaldı.

ardından usta, egzozcunun incelemesini istedi, egzozcu inceledi 15 dakika herhangi bir doluluk veya problemin olmadığını söyledi arabayı kullanmak istedi. kısa bir testten sonra egzoz ile alakalı birşeyin olmadığını alternatör bilyasından dolayı ses yaptığını söyledi. şimdi yarın alternatör kayışı ve bilyası - trigier seti değişecek birde kelebek boğazını temizlenecek. ondan sonra tekrar test edeceğim size bilgi veririm.

2. olarak

benim arabada titremede sizinkisi gibiydi sonra ciddi seviyeye çıkmıştı, vites geçişlerinde araba arkaya yaslıyordu, motorun hareket ettiğini hissediyordum, motor arka takozu değiştirdik dün, parçanlanmış nerdeyse.sorun çözüldü.ama sağ ve sollarıda değiştireceğim temiz olsun. ışıklara geldiğimde araba sanki çalışmıyormuş gibi sessiz oldu.

3. olarak

ufak çukurdan geçsem tak tak vuruyor amortisorler. araba zıplamıyor. yetkili serviste incelettim onuda. değişmesi gerektiğini söyledi. onlarıda yaptıracağım ancak önce acil olanları halletmek istiyorum. bozuk zeminde yavaş gidip rahatsız olmamaya çalışıyorum.