Monza Xenon nasıldır ?

Onurksk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar Merhaba,

Clio 3 aracımın H1 mercekli farlarına xenon almak istiyorum ama şu linkteki Monza 6000k nasıldır yoksa 4300k daha netmi görüntü verir ? yada tavsiye edeceğiniz çok yüksekfiyatlı olmayan marka varmı ? Hafta sonu 3 saat gece yolculuğu yaptım şehir dışı ışıksız yolda ve halojen mercekle kör gittiğimi farkettim acil olaya el atmam lazım :soru

http://urun.gittigidiyor.com/garaj/monza-xenon-h1-zenon-2-yil-garanti-48966901

*İstanbullu

Çılgın Kangoocu-009,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
monza iyidir bendeki iki senelik tık demedi çok şükür 4300 k alırsanız üstündeki fardan bi farkı olmaz 6 yada 8 bin alın

AdnanSim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Monza iyi bi marka diye duymuştum kullananlar öyle soylüyor ben kullanmadım.Araç fabrikalarının orjinalde taktıgı xenon genelde 4300k dır yolu daha iyi göstersin diye,ancak sarı gibi yanar pek xenon havası vermez hem görüntü hem işlevsellik olarak 6000k alabilirsiniz

Onurksk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Açıkçası yolu net görebilmek için bu değişimi istiyorum o yüzden 4300 diye yazdım ama 6000 için net gösterir aşırı beyaz yada maviye kaçmaz diyorsanız onuda düşünebilirim. Üstü zaten benim işime yaramaz yolu göremedikten sonra :)

Onurksk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İnternetten sipariş verdiğimde gelen ürünün 6000 yada 8000 olduğunu nasıl anlarım balast yada ampul üzerinde yazarmı ? bu gün çakma tuning firmasına gittim belli belirsiz bir markayı bana 150 tl ye satmaya çalıştılar hemde ilk başta sahibi 6000 takıyorum dedi sonradan takmaya başlıyacak usta bu ürün 8000 zaten dediğinde işler karıştı hemen vazgeçtim. İnternet siparişinde çarpılmayalım :)

kubılay

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Philips al kullan Onur abi uğraşma böyle ucuz kıvır zıvırla

Kolay görünsede montajı vs zahmetli iş ki ileride patlar arızalanır vs ikidebir tamponun inmesi gibi işlemlere gerek yok yazıktır.. Bir seferde al tak yıllarca sorunsuz kullan derim Tabiki son karar senin
:eek:
Arkadaşlar Merhaba,

Clio 3 aracımın H1 mercekli farlarına xenon almak istiyorum ama şu linkteki Monza 6000k nasıldır yoksa 4300k daha netmi görüntü verir ? yada tavsiye edeceğiniz çok yüksekfiyatlı olmayan marka varmı ? Hafta sonu 3 saat gece yolculuğu yaptım şehir dışı ışıksız yolda ve halojen mercekle kör gittiğimi farkettim acil olaya el atmam lazım :soru

http://urun.gittigidiyor.com/garaj/monza-xenon-h1-zenon-2-yil-garanti-48966901

AdnanSim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Philips pahalı gelmezse kesinlikle alınmalı.Mercekli farda on numara gösterir :) üzerinde yazar 6000 beyaz 4300 sarıdır

Onurksk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Philips al kullan Onur abi uğraşma böyle ucuz kıvır zıvırla

Kolay görünsede montajı vs zahmetli iş ki ileride patlar arızalanır vs ikidebir tamponun inmesi gibi işlemlere gerek yok yazıktır.. Bir seferde al tak yıllarca sorunsuz kullan derim Tabiki son karar senin

Kardeşim Mtec silver h1 8000k taktırdım daha doğrusu ben 6000k için gittim yokmuş bir anlık gafletle satan elemanında gazıyla 8000k taktırdım ama tamamıyla hayal kırıklığı oldu aydınlatması çok düşük halojenden farkı yok tamamıyla hayal kırıklığı :( Farlar ve tamponda komple söküldü araba lego gibi oldu :( bu gün gidip 6000k ile değiştiricem xenonda 4300-6000 alıcaksın gerisi sadece dışarıdan görüntü aydınlatma yok

kubılay

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Seni üzmek istemem lakin yanlış yaptığın ortada abi :(

Neyse sağlık olsun sonuçta onunda bir çözümü var bende her zaman söylerim Xenon aldımı 6000 k alacaksın birde Philips oldumu
Kardeşim Mtec silver h1 8000k taktırdım daha doğrusu ben 6000k için gittim yokmuş bir anlık gafletle satan elemanında gazıyla 8000k taktırdım ama tamamıyla hayal kırıklığı oldu aydınlatması çok düşük halojenden farkı yok tamamıyla hayal kırıklığı :( Farlar ve tamponda komple söküldü araba lego gibi oldu :( bu gün gidip 6000k ile değiştiricem xenonda 4300-6000 alıcaksın gerisi sadece dışarıdan görüntü aydınlatma yok

Onurksk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Seni üzmek istemem lakin yanlış yaptığın ortada abi :(

Neyse sağlık olsun sonuçta onunda bir çözümü var bende her zaman söylerim Xenon aldımı 6000 k alacaksın birde Philips oldumu

Kardeşim sözünü dinledim paraya kıyıp aracın üzerindeki seti orjinal philips 6000k xenon ile değiştirdim :) Fakat hayal ettiğim ışık ve görüntü kalitesine ne yazıkki ulaşamadım, mercedes c180 yada audi a4 farları gibi yanması hayalimde elimde patlamış oldu :( Belkide 6000 yerine 4300 takmalıydım ama millet şekil olsun diye hep 8000 kullanıyor 6000 bile zor buldum. Sanırım bizim clio 3 mercekleri xenon için uygun değil serviste volvo merceğiyle kıyasladık baya küçük kaldı yanında. Millet 50 tl'ye çin malı takıp gezerken benim verdiğim paraya göre bi parça hayal kırıklığı oldu