Motor alt koruma kısmı içinin temizliği

memolikk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhaba arkadaşlar
benim arabayı aldığımdan beri bir defa motor yıkama yaptırdım sonra motoru temizleme sıvısı ile sildim ama gene mat durumda şimdi
sormak istediğim şu motorun altında duran koruma kapağı pislikten çamurlaşmış bunun nasıl temizlenmesi lazım ilk önce yumuşatıp sonra tazyikli su tutulsa temizlenir akarmı pislik araba eski model olunca çamurlaşmış birikmiş kalıp olmuş çamur

KaRaHaN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Motor alt muhafaza çıkarılabiliyor ve temizlenebiliyor mehmetim :eyv

Htmakina

Hakkı TAM, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Eğer bahsettiğin alt muhafaza ise çıkarıp gazyağı veya mazotla temizliğini yapabilirsin. Eğer alt karter ise yine mazotla bir eksozcunun kanalına sokup fırça ile temizleyebilirsin. Kolay gelsin.

memolikk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Motor alt muhafaza çıkarılabiliyor ve temizlenebiliyor mehmetim :eyv

kaputtan bakınca alt koruma kapağı orası abi ne varsa birikmiş çamurlaşmış en kısa zamanda temizletmem lazım nerde yaparlar araba yıkamacıları yaparmı bu işi

memolikk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Eğer bahsettiğin alt muhafaza ise çıkarıp gazyağı veya mazotla temizliğini yapabilirsin. Eğer alt karter ise yine mazotla bir eksozcunun kanalına sokup fırça ile temizleyebilirsin. Kolay gelsin.
sağolasın abi
karter değil hakkı abi alt muhafaza olan yer ne varsa birikmiş çamurlaşmış temizletsem iyi olur ama nasıl yıkamacılar yapar mı bu işi

Htmakina

Hakkı TAM, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sağolasın abi
karter değil hakkı abi alt muhafaza olan yer ne varsa birikmiş çamurlaşmış temizletsem iyi olur ama nasıl yıkamacılar yapar mı bu işi

Muhafazayı tamircinde söktürüp yıkamacılarda yıkatabilirsin.

*Renault9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Karter muhafazası sökülebilir abi. Hatta kendin bile yapabilirsin. Söküp spatulayla çanuru pisliği kazıyın sonra tanzikli suyla yıkayın. Ben kendim temizliyorum.:eyv

G.AKGÖZ

Göksel AKGÖZ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
muhafaza yı söküp rahatlıkla temizleye bilirsiniz

memolikk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ilk arabam olduğu için ben anlamam sonra söker kalır elimde müsait bir zamanda birine söküp temizletirim

guitar junior

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhaba arkadaşlar
benim arabayı aldığımdan beri bir defa motor yıkama yaptırdım sonra motoru temizleme sıvısı ile sildim ama gene mat durumda şimdi
sormak istediğim şu motorun altında duran koruma kapağı pislikten çamurlaşmış bunun nasıl temizlenmesi lazım ilk önce yumuşatıp sonra tazyikli su tutulsa temizlenir akarmı pislik araba eski model olunca çamurlaşmış birikmiş kalıp olmuş çamur

Benim 19 (caanım düldülüm!) :) ...çok araziye girip çıkıyor, bir de direksiyon hidroliği az sızdırıyor, çamurla birleşince topak topak oluyor muhafazanın üzerinde. Senede iki kere yağ değişim sonrası motor yıkatıyorum. Bu bazen köpük ve tazyikli su ile, bazen de tazyikli mazot gaz yağı karışımıyla. Bol su kullanılınca muhafaza da cam gibi oluyor. Hem su ve yağ sızıntısı varsa daha iyi anlaşılıyor temiz motor ve muhafazada...

Burda dikkat edilmesi gereken buji, elektrik kutusu ve lpg beyni su görmemeli, poşetlemek lazım...