MOTOR ARIZA LAMBASI......tam sinir yawww.

zafi07

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Motor ariza lambasi......tam sinirlik.

Merhaba arkadaşlar,2012 1.2 16 V Fabrika çıkış LPG li symbol aracımda (araç 34000 km) 2 ay kadar önce motor arıza lambası yandı.En yakın tamirhanede bilgisayara bağlayıp baktılar hiçbir arıza kodu vermedi.LPG li araçlarda sık karşılaşıyoruz dediler ve arıza lambası söndürüldü.20-25 gün herhangi bir sorun olmadan geçti.Ancak yine lamba yandı ve yine herhangi bir arıza kodu vermedi.Bu sefer LPG istasyonunda kontrol ettiler herhangi bir sorun görülmedi otogaz markamı değiştirmemi önerdiler (ilk aldığımdan buyana sadece aygaz kullandım.) Bu sefer LPG koymadım benzine geçip depoyu tam doldurdum 10-15 gündür sıkıntı yoktu.Bugün tekrar lamba yandı (dikkat ettim birkaç yerde 3500-4000 devir yapmıştım o zaman yandı.Yani LPG yada benzinli kullanım her ikisinde de lamba yaktı....Bu arada aracın çekişinde sorun yok,herhangi silkeleme,tekleme gibi bir durum yok.Fakat benzin sarfiyatı fazla gibi geldi bana sadece yakıt ibresine bakarak söylüyorum bunu...... Sizce sorun ne olabilir? Olası sorunlar ve maliyetleri nelerdir????:soru:soru:soru:soru:soru

Son düzenleme:

bazdu

Batuhan Dursun BAZDU,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bir sorun olmayada bilir. clio 2 lerde megane lerde airbag lambası yanar hep oda koltuk altındaki kablodan dolayı bunun gibi bir sorun olabilir düşüncesindeyim ama siz yinede baktırın derim.

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
bir sorun olmayada bilir. clio 2 lerde megane lerde airbag lambası yanar hep oda koltuk altındaki kablodan dolayı bunun gibi bir sorun olabilir düşüncesindeyim ama siz yinede baktırın derim.

Motor arıza lambası yanıyor demiş arkadaş.

Büyük ihtimal bobinlerinizin veya bujilerinizin biri gidici. Aygazdan başka yerden almayın en sorunsuzu o. Birde benzine katkı maddesi falan sakın koymayın.

zafi07

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Motor arıza lambası yanıyor demiş arkadaş.

Büyük ihtimal bobinlerinizin veya bujilerinizin biri gidici. Aygazdan başka yerden almayın en sorunsuzu o. Birde benzine katkı maddesi falan sakın koymayın.
Peki bobin ya da buji, o zaman arıza olarak ateşleme sistemi falan göstermez miydi?

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
6dadecc5fa6333bbd2942b4b79ec2739_1298745644.jpg

19 numarali isik yaniyorsa ve motorda titreme varsa %80 bobin den kaynaklanir.
Akü zayifsa ve oksijen sensoru kablosu cikmissa ondanda yanabilir.

Son düzenleme:

zafi07

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Farklı fikri olan arkadaşlar var mı? Yarın sanayiye götüreceğim öncesinde alternatif fikrim olsun istiyorum.Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler....

mrkaj

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu mesele sadece müşürden kaynaklı da olabiliyor. Bu debriyaj pedalının üstünde kablolar var. Oraya uzun burunlu bir ayakkabı takıldığında da olabiliyor. Yani şu Debriyaj yukarısındaki kabloları bir kontrol edip beyaz cırt cırt plastik kelepçeler ile sabitlenmesi sorunu çözebilir.

Son düzenleme:

bahadı_r

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
eee sonuç...sonucuda yazsaydınızda bilgilenseydik bu forumun amacı ne ozaman herkes sıkıntısı çözdükten sonra bır daha foruma ugramazsa olmazkı.